Reklam
Reklam

Bursa'ya Yeni Otobüsler

Büyükşehir Belediyesi tarafından, kent içi ulaşım filosuna kazandırılan çevre dostu Euro 5 motora sahip 16 yeni otobüs, seferlere başladı. Yeni alınan otobüslerle 154 olan otobüs sayısı bu dönem 300’e ulaşırken, filonun yaş ortalaması ise 2’nin altına düştü.

Bursa'ya Yeni Otobüsler
Bursa'ya Yeni Otobüsler
Reklam
Denizyolu, havayolu ve raylı sistem yatırımlarıyla Bursa’nın ulaşım ağını daha geniş bir yelpazeye yaymayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, kent içi karayolu taşımacılığını da daha konforlu hale getiriyor.

Kent içi toplu taşıma araçlarını da gün geçtikçe modernize eden Büyükşehir Belediyesi, yeni alınan çevre dostu Euro 5 motora sahip 16 otobüsü de sisteme entegre etti. Yeni alınan otobüslerle Büyükşehir Belediyesi’nin 154 olan otobüs filosu bu dönem 300’e çıkarılmış oldu.

TOPLU ULAŞIM KONFORLU HALE GELİYOR

Yeni alınan otobüslerin ilk sürüşünü yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşım yatırımlarıyla Bursa’nın daha yaşanabilir ve ulaşılabilir hale gelmesi için çalıştıklarını söyledi. Halkın taleplerinin ve kentin en büyük gereksiniminin ulaşım konusunda olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa’da toplu ulaşımın yaygınlaştırılması, çağdaş bir kent olması ve şehir merkezinin trafikten arınması hedefiyle çalışmalarımız sürdürüyoruz. Her ne kadar raylı sistem ağını yaygınlaştırsak da kent merkezindeki trafik yoğunluğunun önüne geçmenin tek yolu; toplu ulaşımı yaygınlaştırmak. Bunun için toplu ulaşımdaki tüm araçlarımızı çağın gerekleri doğrultusunda yeniliyoruz. Yeni aldığımız çevre dostu Euro 5 motora sahip 16 otobüs seferlere başlıyor. Bu araçlarla birlikte 154 olan otobüs sayımız 300’e ulaştı. Yaş ortalamamız da 2’nin altına düşerken, Türkiye’nin en genç filolarından birine sahip olduk” diye konuştu.

ULAŞIMDAN GELEN ULAŞIMA HARCANIYOR

Yeni alınan 80 kişilik son model otobüsler için belediyenin kasasından para çıkmadığının altını çizen Başkan Altepe, “Burulaş tarafından alınan bu araçlar kendi bedellerini ödüyor. Burulaş toplu ulaşımdan kazandıklarını yine ulaşım yatırımlarına ayırıyor. Böylelikle belediyemize ek bir yük de getirilmemiş oluyor” dedi.

Başkan Altepe, daha sonra Burulaş sahasında otobüslerden birinin ilk sürüşünü de kendisi yaptı.
otobüs recep altepe bursa büyükşehir belediyesi
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı