Reklam
Reklam

10 gün boyunca kar ve soğuk

Bursa, dün karla uyandı. Gün boyunca etkili olan kar yağışı aralıklarla 6 Şubat’a kadar sürecek. Hava sıcaklıkları da gündüz bile sıfırın altında olacak.

10 gün boyunca kar ve soğuk
10 gün boyunca kar ve soğuk
Reklam
Bursa dünden itibaren yeni bir soğuk hava dalgasının etkisine girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da karlı hava 6 Şubat’a kadar devam edecek. Bursa, Pazar gününden itibaren daha da soğuyacak, kentte sıcaklık gündüz -3, gece ise -6 dereceleri görecek. Şehrin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 20 santimetreye yaklaşırken, 22 köy yolu da trafiğe kapandı. Şehir içi trafik akışında sıkıntı yaşanmadı, yarıyıl tatilinde olan çocuklar ise karın keyfini doyasıya çıkaran taraf oldu.
 
KÖY YOLLARINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR...
 
Kar yağışıyla birlikte kırsal alanda ulaşım sıkıntısı artarken, İl Özel İdaresi`ne bağlı ekipler çalışmaları hızlandırdı. İl Özel İdare`ye bağlı Köye Yönelik Hizmetler Daire Başkanı İsmail Aksoy, kendilerine bağlı 8 sabit şantiyede ekiplerin kapalı yolların açılması için hazır tutulduğunu söyledi. Karla mücadele için kendilerine bağlı 60 kişinin çalıştığını belirten Aksoy, “Orhangazi, Osmangazi, Kestel, Gürsu ve İnegöl ilçelerinde 22 köy yolu trafiğe kapandı. Kar yağışı aralıksız sürdüğü için ekiplerimiz belli aralıklarla çalışmalarına devam ediyor. 19 greyder, 3 tane de kar bıçaklı kamyon ile müdahale ediyoruz. Yoğun bir kar yağışı olmadığı için çok büyük sıkıntı yaşanmayacak” diye konuştu.
 
ŞEHİRLERARASI YOLLAR AÇIK...
 
Bursa’yı çevre illere bağlayan yollarda herhangi bir ulaşım kesintisi yaşanmazken Ankara Yolu’nun Mezitler Vadisi’nde trafik akışında hafif çaplı aksamaların yaşandığı bildirildi. Karayolları Bursa 14. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çok kar tutan Mezit Vadisi, Süpürgelik Rampası ve Ümitalan, Başköy-Kosova rampalarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor. Karayolları’nda ayrıca olası bir kar yağışına karşı tuz ve agrega stoğu hazır tutuluyor.
Bursa’da çarşamba gününe kadar kar yağışının devam edeceğine dikkat çeken meteoroloji yetkilileri, don uyarısında bulundu.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri