Reklam
Reklam

Çelik: 6 PKK’lı haberi komplo teorisi

AK Partili Çelik, Uludere olayında 34 sivil vatandaşın yanında 6 PKK’lının da öldürüldüğüne dair haberlerle ilgili olarak ‘Bunlar komplo teorisi’ dedi.

Çelik: 6 PKK’lı haberi komplo teorisi
Çelik: 6 PKK’lı haberi komplo teorisi
Reklam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi

Uludere olayının ‘istismar edildiğini’ ileri süren Çelik, 34 sivil vatandaşın yanında 6 PKK’lının da öldürüldüğü haberlerinin sorulması üzerineyse “Hükümette böyle bir bilgi söz konusu değildir. Bunlar komplo teorisi. Devlet yanlış yapıldığını kabul etmiştir” dedi.

Hüseyin Çelik, “Bir gemide 6 cani bir masum varsa o gemiyi batıramazsınız. Hukuk buru gerektirir. PKK zaman zaman halkı kendine kalkan yapmak isteyebilir” şeklinde konuştu.

ANTER ANTER’İN DÖNÜŞÜ

Öldürülen Kürt Aydını Musa Anter’in oğlu Anter Anter’in en kısa sürede vatandaşlığa alınacağını da belirten Çelik Hrant Dink suikastiyle ilgili olarak da şu mesajları verdi:

‘HEM HRANTÇI HEM DE ERGENEKONCU İNSANLAR VAR’

-Hrant Dink cinayeti için adalet olması gerektiği gibi tecelli edecektir. Bugün üzülerek şunu ifade etmek isterim. Hem Hrantçı, hem de Ergenekoncu olan insanlar var. Hrant Dink'i katledenlerin Yasin Hayal ve Ogün Samast gibi birkaç kişi olmadığına inanıyorum. Dink davası için her kesimden başka insanlar bir muhasebe yapmışlardır. Bu da demokratikliğin gelişimi için çok iyi bir şeydir.

‘ASIL HEDEF AK PARTİ’

-Bireysel hedef Hrant Dink'tir ama asıl hedef AK Parti'dir. Hrant Dink'in katledilmesi kimin işine yaradı? Bu olayı öyle tesadüf olarak nitelendiremezsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri