Reklam
Reklam

İstanbul evlilikte de şampiyon

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK) verilerine göre geçtiğimiz yıl evlenen 582.715 çiftin yüzde 20’si İstanbul’da yaşıyor.

İstanbul evlilikte de şampiyon
İstanbul evlilikte de şampiyon
Reklam

Düğünlere göre il sıralamasında birinci sırada olan İstanbul, evlilik sektörüne de yön veriyor. Yaklaşık 6,5 milyarlık hacme ulaşan sektörün önde gelen firmaları bu yıl yine Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek olan Evlilik Dünyası Fuarı'nda buluşacak.

Geçtiğimiz yıl evlenen çiftlerin yaşadığı şehirler sıralamasında ilk sırada olan İstanbul, gelinlikçiden çiçekçiye, pastacıdan kuaföre, organizasyon şirketinden otellere yaklaşık 22 farklı iş kolunu kapsayan evlilik sektörünün lokomotif kenti oldu. Yaklaşık 6,5 milyarlık bir hacme ulaşan sektöre yatırım yapan girişimci sayısı giderek artıyor. Büyük mağazalar ve alışveriş merkezleri sadece düğün alışverişine yönelik "evlilik günleri" düzenlemeye başladılar. Geçmişte lüks olarak görülenlerin günümüzde ihtiyaç haline gelmesi ve çiftlerin trendleri yakından takip etmesi nedeniyle düğün alışverişine ayrılan bütçe de artış gösterdi. İstanbul artık Türkiye'nin diğer illerinde yaşayan çiftlerin de düğün alışverişi için tercih ettiği bir şehir haline geldi.

Patika Fuarcılık tarafından bu yıl onuncusu düzenlenecek olan Evlilik Dünyası Fuarı, düğün sektöründeki tüm yenilikleri evlilik hazırlığı yapan yaklaşık 50.000 çiftle buluşturuyor. Fuar, her yıl İstanbul dışından gelen çok sayıda ziyaretçiyi de ağırlıyor. Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga, giderek büyüyen evlilik sektörü içinde İstanbul'un önemli bir paya sahip olduğunu söylüyor. Geçtiğimiz yıl evlenen 582.715 çiftin yüzde 20'si İstanbul'da yaşıyor. Düğün maliyetlerinin en az 10 bin TL olarak hesaplandığı sektörde bu rakam, İstanbul'daki düğün alışverişi hacminin büyüklüğünü ortaya koyuyor.

03-05 Şubat 2012 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek olan Evlilik Dünyası Fuarı, 200'den fazla katılımcı firmayla evlilik sektörünün aynası niteliğini taşıyor. Evlilik Dünyası her sene olduğu gibi yine sürprizler ve birçok yenilikle evlilik hazırlığı yapan çiftleri ağırlayacak.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı