Reklam
Reklam

BDP'li Aydoğan polis zoruyla getirilecek!

Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi, duruşmaya gelmeyen BDP'li Nursel Aydoğan'ın polis zoruyla getirilmesini istedi

BDP'li Aydoğan polis zoruyla getirilecek!
BDP'li Aydoğan polis zoruyla getirilecek!
Reklam

Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır'da seçim öncesi yaptığı konuşma nedeniyle, 5 yıl hapis istemiyle yargılanan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'ın polis zoruyla duruşmaya getirilmesine karar verdi.

BDP'nin Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda 12 Haziran seçimleri öncesi düzenlediği mitingde yaptığı konuşma nedeniyle hakkında "Terör örgütü propagandası yaptığı" gerekçesiyle 5 yıl hapis istemiyle dava açılan Nursel Aydoğan'ın yargılanmasına devam edildi. Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Aydoğan ve avukatı katılmadı.

Mahkeme heyeti, savunma ve delillerin tespiti amacıyla çağrı kağıdı çıkarılmasına, çağrı kağıdına mazereti olmaksızın gelmesi durumunda polis zoru ile getirilmesine karar verdi. Mahkeme heyeti ayrıca sanık hakkında Diyarbakır 5 ve 6. Ağır Ceza Mahkemelerindeki davaların esasa ilişkin belgelerinin onaylı örneğini de isteyerek duruşmayı erteledi.

AYDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Aydoğan yaptığı konuşmada, "30 yıldır süren bu kirli savaş ne kadar daha sürecek ve ne kadar can alacak? Daha ne kadar gerilla, ne kadar asker cenazesi gelecek? Kürt sorununun çözümü artık bu ülkede kaçınılmazdır. Tüm bu yaşadıklarımızdan sonra AK Parti iktidarını, hükümeti Kürt sorununu çözmeye davet ediyoruz. Bunun çözüm yolu da belli. PKK, Kürt sorununu ortaya çıkaran bir örgüt değildir. Kürt sorunu nedeniyle ortaya çıkan bir örgüttür. Ve 30 yıldan beri Kürt halkının kimliği, anadili, özgürlüğü için mücadele eden bir örgüttür" demişti.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı