Reklam
Reklam

Engelli kıza iki gün boyunca tecavüz ettiler!

Engelli genç kıza iki gün boyunca tecavüz ettiği öne sürülen 6 şüpheli, polisin 20 gün süren dikkatli çalışması sonucu yakalanarak gözaltına alındı

Engelli kıza iki gün boyunca tecavüz ettiler!
Engelli kıza iki gün boyunca tecavüz ettiler!
Reklam

Üsküdar’da zihinsel özürlü genç kıza iki gün boyunca tecavüz ettiği öne sürülen 6 şüpheli, polisin 20 gün süren dikkatli çalışması sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden dördünün evli, birinin de zihinsel özürlü mağdurenin akrabası olduğu ortaya çıktı.

Çengelköy'de bulunan iki katlı gecekonduda meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti:

Doğuştan zihinsel özürlü Z.U.’nun (15) ailesi, 4 Ocak’ta kızlarının kaybolduğunu belirterek polise başvurdu. Polis, başvuruyla ilgili işlem başlatırken, aile de Üsküdar’daki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne yönlendirildi.

Genç kızın gidebileceği adreslerde araştırma yapan polis, bir sonuca ulaşamadı. Başvurudan iki gün sonra Z.U., kimliği belirsiz kişiler tarafından Çengelköy Polis Merkezi’nin yakınlarında bir sokağa bırakıldı.

POLİSE ANLATTI

Karakola giden Z.U., iki gün boyunca bir evde tutulduğunu, evde kendisini alıkoyan kişilerin tecavüzüne uğradığını söyledi. Polisler, Z.U.’yu yaşının küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim etti.

Pedagog eşliğinde ilk ifadesi alınan Z.U. daha sonra hastaneye sevk edildi. Burada yapılan sağlık kontrolünde genç kızın tecavüze uğradığı tespit edildi.

PASTANEDE BULUŞMUŞLAR

Zihinsel özürlü Z.U.’nun verdiği bilgiler doğrultusunda çalışmalarını yoğunlaştıran polis, genç kızın bir akrabasıyla birlikte Ümraniye’de bir pastaneye gittiğini, burada kendisini alıkoyan diğer kişilerle buluştuğunu tespit etti.

Z.U.’nun ‘kırmızı halılı bir pastaneydi’ ifadesi üzerine ilçedeki tüm pastaneler ve pastanelerdeki güvenlik kameraları incelemeye alındı. Uzun uğraşlar sonucu Z.U. ile buluştuğu kişilerin güvenlik kamerası görüntülerine ulaşıldı. Kameraya yakalanan şüphelilerin görüntüleri tüm ekipleri dağıtıldı, pastanenin yakın çevresinde çalışmalar yoğunlaştırıldı.

POLİS PARÇALANMIŞ SİM KARTI YENİDEN ÇIKARTTI

Z.U. kendisine ait telefonun şüpheliler tarafından alındığını, içindeki kartın da parçalandığını söyleyince, deneyimli polisler harekete geçti. Hemen yeni bir sim kart çıkarıldı, bu kart yeni bir telefona takıldı, şüphelilerin araması beklendi. Olaydan yaklaşık 15 gün sonra şüphelilerden G.K. polisin tuzağından habersiz zihinsel özürlü Z.U.’yu aradı. Polisin talimatıyla Z.U., G.K. ile buluşmayı kabul etti. Buluşma yerine gelen G.K.(30), polisler tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

G.K.’nin verdiği bilgiler doğrultusunda da V.K.(30), F.G.(26), Ö.N.(22), M.C.(21) ve E.T.(23) da gözaltına alındı. Şüpheliler yapılan sorgulamalarında haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Polis, genç kızın iki gün boyunca tutulduğu V.K.’ya ait iki katlı gecekonduda da inceleme yaptı. V.K.’nın evli olduğu, bir süre önce eşinden ayrı yaşamaya başladığı öğrenildi.

Z.U.’nun şüphelilerin hepsini teşhis ettiği öğrenildi. Şüpheliler, sorgularının tamamlanmasının ardından Üsküdar Adliyesi’ne gönderildi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı