Reklam
Reklam

Çek yasası mağdurlarına müjde!

Başbakan Erdoğan 'herkes korunmalı' dedi, yasaya yeni bir hüküm eklendi. Buna göre, çek yasasına dolandırıcılığa atıfta bulunan bir hüküm eklenerek alacaklı korunacak.

Çek yasası mağdurlarına müjde!
Çek yasası mağdurlarına müjde!
Reklam

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, çek kanununda her iki tarafın da haklarını koruyacaklarını söyledi.
TV 8'de Erkan Tan'a konuk olan Canikli, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çek konusunda mağdur kelimesini kullanmanın yanlış olmadığını belirten Canikli, "Şimdi düşünün çeki veriyor, düzenliyor şu ya da bu şekilde ödeyemiyor. Kötü niyetli olarak görmemek lazım bu insanları. Hatta büyük çoğunluğu elinde olmayan nedenler ile ödeyemiyor. Dolayısı ile bu insanların aileleri, çocukları var. O insanlar mağdurdur. Dolandırıcılık çerçevesinde yapanlar hariç onların da sayısının fazla olduğunu düşünmüyorum. Parasını alamayan da mağdurdur tabii ki. Şu anda bir kanun var; 600 bin dosya var. İnsanlar hapis ile karşı karşıya. Bu sosyal bir problemdir. Kanunları bunları tek tek aşacağız. Alacaklarını tahsil edemeyen insanlarında en iyi şekilde problemlerinin çözülmesi gerekiyor. Bunu da çözeceğiz." dedi.

"BİZ FAKİR FUKARAYI 16 KAT DAHA FAZLA SEVİYORUZ!"
2002 bütçesinde fakir fukaraya aktarılan kaynağın 1,16 milyon lira olduğunu dile getiren Canikli, "2011 yılında 15.4 milyar lira. 13 katı yani kime, fakir fukaraya. Ben bütçe konuşmalarında söyledim. Biz fakir fukarayı sizden 16 kat daha fazla seviyoruz diye. Lafla olmaz bu iş. Ben fakir fukaranın dostuyum demekle olmaz. Hükümetler bütçeleri ile konuşur. Biz fakir fukarayı sizde faizcileri seviyorsunuz. Neden, çünkü yüzde 47'sini faize aktardınız. Bizde faizcileri sevmiyoruz neden üçte bire düşürmüşüz faize aktarılan oran itibari ile." diye konuştu.
Anamuhalefet partisine de yüklenen AK Parti Grup Başkan Vekili, faşizm kelimesinin CHP'nin tek parti olduğu dönemle anıldığını öne sürdü. Nurettin Canikli, şöyle devam etti:
"CHP'nin geçerli olan, faşizmin aracı olarak gördükleri tüzüğü kim yaptı? Bu faşizmin metni olarak değerlendirdikleri kendi tüzüğünü CHP yaptı. Önceki yönetim yaptı. Bu kadar çelişki olmaz. Türkiye'de faşizm kelimesi CHP'nin tek parti olduğu dönem ile anılır. O dönemde faşizmin bütün renklerini görmek mümkün."
CHP'nin milletle problemi olduğunu savunan Canikli, "Söz konusu partinin tavrı halka karşı. CHP'nin millet ile problemi vardır her zaman. Oy almaları önemli değil, icraatları önemlidir. İcraatlara bakınca hep halka rağmen halkı karşısına alan bir anlayış var. O nedenle iktidar olamıyor. Millete tepeden bakan anlayışı hiç değiştirmediğini, halen devam ettiğini görüyoruz. Kendini halkın efendisi olarak göstermeye devam edersen hep böyle kalırsın." dedi.

"OR-Gİ İHALESİ YAPILDI, MÜTEAHHİT ÇALIŞIYOR, 2014'TE UÇUYORUZ!"
Ordu-Giresun arasına yapılacak havaalanı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Canikli, şunları kaydetti:
"1987'den beri Ordu ve Giresun'un hayalidir, hedefidir havaalanı. Zamanında sözler verildi, bir takım teşebbüsler oldu. 1987'den beri kimse gerçekleştiremedi. Bu AK Parti'nin farkı tabii ki. Bazılarının masal gibi anlattıklarını biz gerçekleştiriyoruz, dağları deliyoruz. OR-Gİ ihalesi yapıldı, çalışmaya başladı mütehahhit. 2014'te inşallah uçuyoruz."

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı