Reklam
Reklam

Önerge reddedildi!

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda yapılan açık oylamada; küme düşme cezasının bir defalık puan silmeye çevrilmesiyle ilgili önerge yapılan oy çokluğuyla reddedildi.

Önerge reddedildi!
Önerge reddedildi!
Reklam

TFF olağanüstü genel kurulunda yapılan oylama sonucunda, haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların, bir kereye mahsus olarak değiştirilmesi kabul edilmedi.Ankara’daki Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda Türk futbolunun kaderine yön verilecek. Sheraton Otel’deki toplantı gecikmeli olarak saat 11.25'te başladı.

#video#İşte toplantıda yaşananlar...#

 SÜPER LİG’İN 126 OYU VAR
Genel Kurul’da Süper Lig kulüplerinin 7’şer, Bank Asya’daki takımların 2’şer, 2. ve 3. Lig’deki temsilcilerin ise 1’er temsilcisi oy kullanabilecek. Ayrıca antrenörlerden, eski milli oyuncu, hakemler, eski başkanlar ve amatörlerden oluşan taban birliklerinin de 50 kişilik kontenjanı var.

DİVAN BAŞKANI KARADENİZ
Bu arada Genel Kurul'da Divan Başkanlığı'nı Beşiktaş Kulübü Divan Başkanı Yalçın Karadeniz üstlendi.
BOMBA ARAMASI YAPILDI
Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde emniyet mensupları toplantının yapılacağı salonda bomba araması yapıldı.

Öte yandan bu tarihi kongreyi rekor sayıda emniyet birimi koruyor. Otelin güvenlik personelinin yanı sıra TFF'nin anlaşmış olduğu özel güvenlik firması ve Ankara Emniyeti'ne bağlı mensuplarla toplam 480 emniyet görevlisi otel çevresi ve otel içinde önemler almış durumda.

AZİZ YILDIRIM'DAN ÇAĞRI

REKOR KATILIM!
Sheraton Otel'de gerçekleştirilen toplantıya delegeler yoğun ilgi gösterirken, 300 delegeden 240'ı toplantıda hazır bulundu.

 ERZİK VE ŞÜKÜR DE SALONDA!
Olağanüstü genel kurulu, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür de izledi.

GAZETECİ ORDUSU!
Genel Kurul'da "gazeteci ordusu" görev yapıyor... 72 muhabir, 12 foto muhabiri ve 30 kameraman Genel Kurul için otelde...
2. VE 3. LİG "HAYIR" DİYECEK
Spor Toto 2. ve 3. Lig kulüplerinin tamamı önergeye "Hayır" diyecek. TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar bu kulüplerle yaptığı görüşmelerden sonuç alamadı... Bank Asya 1. Lig'in büyük bölümünün de "Hayır" diyeceği konuşuluyor.

AYSAL, ÖZTÜRK İLE BİRLİKTE GELDİ
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Genel Kurul'a Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk ile birlikte katıldı.

Dün geceden beri devam eden toplantılarda TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetimi; Bank Asya 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig kulüpleriyle yaptığı görüşmelerde sonuç alamadı. Bu kulüplerin %70'inin "ret" oyu kullanacakları öğrenildi.TOPLANTI ÖNCESİ ÖNERGE KRİZİ
TFF Yönetim Kurulu hazırlamış olduğu Divan önergesini ve konuşmacıların sürelerini yazılı olarak delegelere imzalatmak istedi. Delegeler oluşturulacak olan divana "evet" derken süre ve kişi sayısına itiraz etti.  Delegeler, TFF yönetimine "Bizi çağıran sizsiniz ama niye konuşmamıza izin vermiyorsunuz veya kısıtlı süre veriyorsunuz" diyerek hayıflandılar.

25 DAKİKA GECİKMELİ BAŞLADI
Genel Kurul toplantısı 25 dakika gecikmeli olarak başladı.

BAŞKAN AYDINLAR AÇILIŞ KONUŞMASI YAPTI
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar açılış konuşması yaptı.Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'na 1 saat ara verildi. TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın konuşmasının ardından verilen ''Genel kurula 1 saat ara verilmesi'' önergesi için oylama yapıldı. Aralarında Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'ın da bulunduğu 10 kulüp başkanı tarafından verilen önerge için Divan Kurulu tarafından yapılan oylamadaki kabul ve ret oylarının sayılmaması ise salonda tartışmalara neden oldu.

BAŞKANLAR BİRBİRİNE GİRDİ
Alınan bilgiye göre; 1 saatlik arada 10 kulüp başkanı bir araya gelerek toplantı yaptı. Bu görüşmeler sırasında Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı ile Orduspor Başkanı Nedim Türkmen sıcak bir tartışmaya girdi.

Olay şu şekilde gelişti: Nedim Türkmen ve Kenan Yaralı toplantı sırasında kendi aralarında tartışmaya başladı. Yaralı'nın Türkmen'i "Çok fazla konuşuyorsun" sözleri ile uyarması üzerine, tartışma daha da alevlendi. Hatta Yaralı'nın Türkmen'e yumruk attığı öne sürüldü. Toplantının son bölümünde yaşanan bu gelişme üzerine kulüp başkanları toplantı salonunu terketti ve yeniden Genel Kurul salonuna geldiler.

TOPLANTI YENİDEN BAŞLADI
TFF Olağanüstü Genel Kurul toplantısına, verilen 1 saatlik aranın ardından yeniden başlanıldı.

Divan Başkanı Yalçın Karadeniz tarafından açılan oturumda, toplantının 7. maddesi olan ''Haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilip, değiştirilmemesi'' görüşülecek.

Maddenin görüşülmesinden önce bazı delegeler söz alarak görüşlerini bildirmeye başladı.

Bu arada toplantıya verilen arada TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetim kurulu üyelerinin, Spor Toto Süper Lig kulüplerinin başkanlarıyla görüştüğü ve görüşmenin oldukça gergin geçtiği öğrenildi.

İLK SÖZÜ ÜNAL AYSAL ALDI
1 saatlik aranın ardından Genel Kurul'da konuşma yapan ilk kulüp başkanı Ünal Aysal oldu. Galatasaray Başkanı Aysal, "Biz bu önergeye 'hayır' oyu kullanacağız" dedi.SÖZ NİHAT ÖZDEMİR'DE
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın ardından söz hakkı Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir'e verildi.GÜNEŞ'İ İLK TEBRİK EDEN AYSAL OLDU
Özdemir'in ardından sözü Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş konuştu. Konuşmasının ardından Şenol Güneş'i ilk tebrik eden kişi Galatasaray Başkanı Ünal Aysal oldu.GÜNEŞ'İ İLK TEBRİK EDEN AYSAL OLDU
Özdemir'in ardından sözü Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş konuştu. Konuşmasının ardından Şenol Güneş'i ilk tebrik eden kişi Galatasaray Başkanı Ünal Aysal oldu.
ihan Kamer'in ardından Altay Kulübü Başkanı Ömer Hızlıok sert bir konuşma yaptı.

Hızlıok, "Bu süreci biz çocuklarımıza nasıl anlatacağız? Eğer bir kerelik af çıkarsa, iddianamede adı geçmeyen takımlara da önümüzdeki dönemde şike yapma hakkı tanınacak mı?" dedi.

Bu konuşmanın ardından delegeler büyük tepki gösterdi. Bunun üzerine özür dileyen Taşpınar, konuşmasını sonlandırmak durumunda kaldı.Küme düşme cezasının değişmesi için verilen önergede oylama açık yapıldı.

TFF olağanüstü genel kurulunda yapılan oylama sonucunda, haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların, bir kereye mahsus olarak değiştirilmesi kabul edilmedi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı