Reklam
Reklam

Güvenlikte tasarruf olmayacak

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün genelgesiyle tasarruf yapmak adına ekip otolarındaki yakıt miktarının düşürülmesinin ardından yaşanan sıkıntılar, uygulamada değişikliğe gidilmesine neden oldu. Bursa’nın da dahil olduğu tasarruf uygulamaları kapsamında bir çok il de yaşanan sıkıntıların ardından geri adım atıldı.

Güvenlikte tasarruf olmayacak
Güvenlikte tasarruf olmayacak
Reklam

AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su  “Güvenliği sağlamak tasarruf yaparak olmaz. Bu nedenle daha önceki dönemlerde Bursa’da uygulanan yakıt tasarrufuyla ilgili düzenleme yapıldı. Bundan sonra yapılacak olan uygulamada asayiş, terör ve güvenlik gibi hizmetlerde tasarruf yapılmayacak. Asayiş ekipleri, sürekli olarak cadde ve sokaklarda dolaşacak. Çünkü polisin kendini göstermesi, yaşanabilecek bir olayın önlenmesine bile neden olabiliyor. Bursa Emniyet Müdürlüğü, bundan sonra böyle bir tasarrufa gitmeyecek” dedi.

TASARRUF GERİ HİZMETLERDE...

İsmet Su, tasarrufun her anlamda önemi olduğunun da altını çizerek, “Güvenlik ya da sağlık gibi konularda tasarruf olmaz. Ancak tasarrufun yapılabileceği ayrıntılar da var. Bu nedenle Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde sadece geri hizmetlerde bir kısım tasarruf tedbirlerine başvurulacak. Bu da olması gereken bir durumdur. Vatandaşlarımızın bu yönde oluşan tepkileri vardı. Hatta emniyet mensupları arasında da sıkıntılara neden olduğunu duyup gözlemliyorduk. Konsantrasyon kaybına neden olan uygulamadan vazgeçildi” diye konuştu.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı