Reklam
Reklam

Arınç’tan imar müjdesi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, imar sıkıntısı yaşayan vatandaşlara müjde verdi. Arınç, önümüzdeki günlerde imarla ilgili bir kanunun Meclis gündemine geleceğini söyledi.

Arınç’tan imar müjdesi
Arınç’tan imar müjdesi
Reklam
Yıldırım Belediyesi tarafından Bayrak Alanı yanına yapılacak olan otoparkın temel atma töreninde konuşan Arınç, imar meselesinin bir an önce çözüme kavuşması için konunun önümüzdeki günlerde Meclis’te ele alınacağını belirtti. Arınç, "Yıldırım’da halkımızın şikayet konularından biri olan imardan doğan birtakım rahatsızlıkları var. Önümüzdeki günlerde parlamentodan çıkarılacak yasayla imar problemleri halkımızın lehine çözümlenecek. Yıldırım’da bu müjdeyi veriyorum. Kanun çıkarken özellikle imara aykırı bir şekilde yapılan binaların sağlıklı hale gelmesi konusunda çok önemli imkanlar elde edilecek" diye konuştu.
 
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’i yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik eden Arınç, "Şimdilik 400 araç kapasiteli otoparkın inşaatına başlıyoruz. Bu otoparkın açılışını ise önümüzdeki mayıs ayında gerçekleştireceğiz. Özgen kardeşim, kendisine verilen görevleri fazlasıyla yerine getiriyor. Bursa bu konuda şanslıdır. 600 bin nüfusu barındıran Yıldırım’da insanların daha rahat etmesi, araçlarını daha emniyetli park etmesi mümkün olacak" dedi.
 
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise, otoparkın Yıldırım’a büyük rahatlık getireceğini belirterek, "Yıldırım için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Belediyemizin hemen yanında emniyet, müftülük, kaymakamlık ve İHL bulunuyor. Böylesine değerli kamu binalarının bulunduğu yerde bir otoparkın yapılması ihtiyaç haline gelmişti. Temelini attığımız otopark büyük rahatlık sağlayacak" dedi.
Konuşmaların ardından Arınç, Keskin ve beraberindeki heyet otoparkın temelini attı.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı