Reklam
Reklam

Hakkari'de patlama

Hakkari kent merkezinde bir elektrik trafosuna yerleştirilen bomba polis aracının geçişi sırasında patladı. Olayda 1 kişi hayatını kaybederken 7'si polis memuru 27 kişi yaralandı.Bulvar Caddesi'nde saat 17.30 sıralarında belediye hizmet binası yakınlarında şiddetli bir patlama meydana geldi.

Hakkari'de patlama
Hakkari'de patlama
Reklam

Patlamanın elektirik trafosuna yerleştirilen bombadan kaynaklandığı öğrenildi.Hakkari Valisi Muammer Türker yaptığı açıklamada, patlamada 20 sivil, 7 de polis olmak üzere toplam 27 kişinin yaralandığını belirtti. Türker, patlamada yaralanan birinin, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybettiğini söyledi.

Patlamada ilginç detay

Patlamayla ilgili inceleme ve soruşturma sürürken, polisin yapmış olduğu araştırma sonucunda ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. İsminin açıklanmasını istemeyen bir emniyet yetkilisi, "Patlamanın yaşandığı yer, Belediye Başkanlığı binasının hemen yanındaki bir iş merkezinin önü. Örgüt mensupları, TNT destekli bombayı iş merkezinin önündeki bir elektrik trafosuna yerleştirmişler. Hedefleri ise her gün oradan geçen polis servis aracı. Polis servis aracının geçişi sırasında bombayı patlatıyorlar. Daha sonra da şahıslar olay yerine gelen polise ateş açıyorlar. Polisin karşılık vermesi sonucu şahıslar gece karanlığından yaralanarak kaçıyorlar. 'Bombalı olayı polis yaptı' süsü vererek halk ile polisi karşı karşıya getirmek istiyorlar" dedi. Öte yandan, bombalı saldırının hedefi olduğu ifade edilen polis servis aracında, patlama sonrası büyük maddi hasar meydana geldi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri