Reklam
Reklam

Pedofili hastasının zor anları

Adana'da 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklu yargılanan pedofili (çocuklara cinsel ilgi duyma hastalığı) hastası 27 yaşındaki Mehmet Y., utancından olayı anlatamadı. Mahkeme heyeti, mağdur çocuk ile sanığın hastaneye sevk edilerek rapor aldırılmasına karar verdi.

Pedofili hastasının zor anları
Pedofili hastasının zor anları
Reklam

Merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı Tellidere Mahallesi'nde 12 Kasım 2011'de meydana gelen olayda, iddiaya göre Mehmet Y., sokakta gördüğü kız çocuğu C.N.E.'ye "Seninle bir yere gideceğiz" diyerek bir binanın merdiven dairesine götürdü. Çocuğa cinsel istismarda bulunan Mehmet Y. daha sonra kaçtı. Farklı tarihlerde başka çocuklara da cinsel istismarda bulunduğu ve tutuklu yargılandığı duruşmalardan birinde "Ben hastayım. Çocukları görünce kendime hakim olamıyorum. Tedavi olmak istiyorum" diyerek yalvardığı, tedavi olması için tahliye edildiği belirlenen Mehmet Y., yeniden yakalanıp tutuklandı.

Hakkında 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan Mehmet Y.'nin yargılanmasına başlandı. 43 yıla kadar hapsi istenen sanık Mehmet Y., "Tahliye olduktan sonra hastaneye başvurdum. Ancak sosyal güvencem olmadığı için beni tedavi etmediler" dedi.

Mehmet Y., "Daha sonrasını anlatacak durumumum yok. Psikolojim müsait değil. Huzurunuzda eziklik hissediyorum" diyerek yaptığı cinsel istismarı utancından anlatamadı. Mahkeme başkanının ısrarları üzerine sanık, "Sadece öptüm" dedi.Cinsel istismara uğrayan C.N.E. ise olayı şöyle anlattı:

 "Biz sokakta arkadaşımla gezerken beni çağırdı. Gittiğimiz binanın merdiveninde oturduk. Eşofmanımı indirdi. Sonra bana cinsel istismarda bulundu. Para verdikten sonra da 'Kimseye söyleme' dedi."

Mahkeme heyeti, küçük kızın cinsel istismar sonucu ruh ve beden sağlığının bozulup bozulmadığının belirlenmesi, sanığın da sağlık durumunun belirlenmesi için hastaneye sevk edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

2 gün önce de yargılandığı davaların birinden 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanık Mehmet Y.'nin, 7 davasının devam ettiği öğrenildi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı