Reklam
Reklam

Üvey kardeşten şok darbe!

Kim Jong İl’in ölümünün ardından Kuzey Kore’nin yeni lideri olan Kim Jong Un’a üvey kardeşinden beklenmedik bir darbe geldi!

Üvey kardeşten şok darbe!
Üvey kardeşten şok darbe!
Reklam

Babaları Kim Jong İl’in 17 Aralık’ta yaşamını yitirmesinin ardından ülkenin yeni lideri olan Kim Jong Un’un ağabeyi Kim Jong Nam (41), cuma günü yayımlanması beklenen bir kitapta Kuzey Kore’yle ilgili çeşitli öngörülerde bulundu.
 
İktidarı elinde tutan elitlerin hiçbir deneyimi olmayan kardeşini kukla gibi kullanacağını öne süren Kim Jong Nam, ordunun büyük güç kazandığını ve bir süresonra yönetime el koyacağını iddia etti.
Kim Jong Nam, "Sadece iki yıl eğitim almış genç birinin, nasıl olup da mutlak gücü miras olarak devralabildiğini anlamanın mümkün olmadığını" söyledi.
 
Sahte kimlikle 2001 yılında Japonya’daki Disneyland’a girmeye çalışırken yakalanınca babasının gözünden düşen Kim Jong Nam, Çin’e sürgüne gönderilmişti.
Kim Jong Nam, üvey kardeşi Kim Jong Un ile hiç tanışmadığını kaydetti.
 
Nam’ın anılarından oluşan "Babam Kim Jong İl ve Ben" adlı kitap, Japonya’da cuma günü satışa çıkacak.
 
Kitap, Kim Jong Nam ile 2004 yılında Pekin’de tanışan Japon gazeteci Yoji Gomi tarafından kaleme alınmış.
 
Öte yandan Gomi, Kim Jong Nam’ın Pekin yönetiminin desteğiyle Kuzey Kore’de iktidarı ele geçirebileceğini ileri sürüyor. Çin, Kuzey Kore’deki rejimin çökmesi durumunda milyonlarca Kuzey Korelinin Çin sınırına yönelmesinden endişe duyduğu için ülkedeki gelişmeleri yakından izliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri