Reklam
Reklam

Gemlik’te Başkan Yılmaz görevi devretti!

Bursa 3. Bölge İdare Mahkemesinin kararı doğrultusunda belediye başkanlığı seçimlerinin yenilenmesini isteyen İçişleri Bakanlığının seçim prosedürü işlemeye başladı. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, görevini meclis 1. başkanvekili Fikret Çolakoğlu’na devretti.

Gemlik’te Başkan Yılmaz görevi devretti!
Gemlik’te Başkan Yılmaz görevi devretti!
Reklam

Valilik, olağanüstü belediye meclis toplantısının tarihini 19 Ocak 2012 Perşembe günü saat 14.00 olarak belirledi. İstifa eden belediye eski meclis üyeleri Cemil Acar ve Özkan Ateşli’nin yerine atanması beklenen CHP’li yedek üyeler Hasan Alyüz ve Bülent Dalkılıç için de ilçe seçim kuruluna istifa dilekçeleri ve yedeklerin atanmasıyla ilgili talep yazısı gönderildi. Bu arada Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz da meclisi olağanüstü toplantıya götürecek olan meclis 1. başkanvekili CHP’li Fikret Çolakoğlu’na makamını ve belediye mührünü devretti.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, sabah saat 09.40’da CHP’nin meclis grup başkanı ve belediye başkanvekili adayı Necdet Ersoy, meclis 1. başkanvekili Fikret Çolakoğlu, İl Genel Meclisi üyesi Uğur Sertaslan ile birlikte belediyeye geldi. Yılmaz, daha sonra CHP’li meclis üyesi Mahir Gencer ve AK Partili Fevzi Ayyıldız’ın da iştirak ettiği törende belediye mührünü Fikret Çolakoğlu’na teslim etti.

Yaşananların hizmet yarışı olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Meclis 17 Mart’ta bize geçici olarak görev vermişti. İçişleri Bakanlığı da 3. Bölge İdare Mahkemesi’nin verdiği karara dayalı olarak seçimi tekrarlama sürecini başlattı. 19 Ocak’ta yeni seçim olacak. Bu demokratik yarışta kazanacak olan arkadaşımıza elimizden geldiğince destek olacağımızı belirtiyorum. Önemli olan Gemlik’in hizmet alabilmesidir. Kazananın Gemlik olmasıdır. Biz 10 aylık süreçte önemli hizmetler yaptık. Önemli yatırımlara imza attık. Bu hizmetlerin devam etmesi tek dileğimizdir. Meclis birinci başkanvekilimiz Fikret Çolakoğlu’na başarılar diliyorum" dedi.

Düzenlenen törende belediye mührünü alan CHP’li belediye meclisi 1. başkanvekili Fikret Çolakoğlu da, geçen 10 aylık süreçte ekibiyle birlikte hizmet yapan Yılmaz’a teşekkür ederek, 19 Ocak tarihine kadar olan görevini layıkıyla yerine getireceğini belirtti.

Olağanüstü meclis toplantısını demokratik usullerle, kavgasız biçimde gerçekleştireceğini açıklayan Çolakoğlu, "Seçime kadar ve seçimden sonra da hizmetler kaldığı yerden devam edecektir. Bundan kimse şüphe duymasın" diye konuştu.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı