Reklam
Reklam

Vanlı çocuklar üşümesin

Van ve Erciş’te meydana gelen depremlerin ardından yurdun dört bir yanında başlatılan yardım kampanyaları hız kesmeden sürüyor.

Vanlı çocuklar üşümesin
Vanlı çocuklar üşümesin
Reklam

Soğukhavaların etkili olduğu bölgede yaşayan çocuklara bir yardım eli de Bursalı yaşıtlarından geldi. Başlık,eldiven ve atkıların yer aldığı 170 koli çocukların üşümemesi için Van’a gönderildi.
Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü Van’daki ilköğretim öğrencilerine dağıtılmak üzere 17 ilçe halk eğitim merkezinde görevli usta öğretici ve kursiyerlerin katılımı ile ‘Bir başlıkta sen ör, başlar ve gönüler ısınsın’ projesi başlattı. Bu kapsamda toplanan başlık, eldiven ve atkıdan oluşan 170 kolilik yardım malzemesi Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Çamlık Şubesinden yola çıktı. Sürat Kargo’nun da desteği ile yola çıkan yardım malzemeleri Van’da üşüyen öğrencileri ısıtacak. Van Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırılacak malzemeler, depremzede ilköğretim öğrencilerine dağıtılacak.
Bursa Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ekiz, Van’da meydana gelen depremden sonra toplumda yardımlaşma duygusunun ön plana çıktığını söyledi. Ekiz, "Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 17 halk eğitim merkezi olarak başlattığımız ‘Bir başlıkta sen ör, başlar ve gönüler ısınsın’ projesi kapsamında toplam 170 koli başlık eldiven ve atkıyı Sürat Kargo’nun katkıları ile Van’da ki öğrencilere dağıtılmak üzere bu gün gönderiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.
Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya da soğuk havının etkili olduğu bölgede en çok ihtiyaç duyulan malzemenin giysi olacağı kanaati ile başlatılan projenin gönülleri ısıtacağını dile getirdi.
Malzemelerin gönderilmesine katılan minik öğrencilerde, "Van’da ki kardeşlerimiz üşümesin diye bu yardımları göndermek için geldik. Yeter ki onlar üşümesin." ifadelerini kullandı.
Kendileri de üşümesine rağmen yardım malzemelerinin araca yüklenmesine yardım eden minikler başlık eldiven ve atkıları Van’da ki arkadaşları üşümesin diye gönderdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri