Reklam
Reklam

Damat, bakan danışmanı oldu

Atatürk aleyhindeki sözleriyle tanınan RP’li Şevki Yılmaz’ın damadı, Bakan müşaviri oldu.

Damat, bakan danışmanı oldu
Damat, bakan danışmanı oldu
Reklam
Damat da Atatürk’ün bir çok sözünün, Hz. Ömer ve Hz. Ali’ye ait olduğunu öne sürmüştü.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Refah Partisi eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın damadı ve AKP milletvekili adayı Nedim Arsal’ı, Bakan müşaviri olarak aradı. Atatürk aleyhindeki sözleri ile hatırlanan ve ‘’Çankaya, Ezankaya olmalı’’ diyen Yılmaz’ın damadı Nedim Arsal da, ‘’Ya İstiklal Ya Ölüm’’ sözünün Atatürk’e değil, Şeyh Şamil’e ait olduğunu öne sürmüştü.
 
Refah Partisinin kapatılmasına neden olan Şevki Yılmaz’ın damadı Arsal, facebook sayfasında ayrıca Atatürk’e mal edilen ‘’Adalet Mülkün Temelidir sözünün Hz. Ömer'e, Hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözünün Hz Ali'ye, Köylü milletin efendisidir sözünün de Kanuni Sultan Süleyman'a ait olduğunu öne sürmüştü.
 
AKP İzmit İlçe Başkanlığı yapan ve milletvekili adayı da olan Arsal’ın bakan danışmanlığına getirilmesi soru önergesine de konu oldu. CHP Kırklareli milletvekili Turgut Dibek, TBMM’ye verdiği önergede ‘’Bakanlığa ataması yapılan kişiler için AKP adaylığı şartı mı aranmaktadır. Arsal’ın Atatürk’e dil uzatan sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?’’ diye sordu.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri