Reklam
Reklam

Bursa Türkiye’nin sağlık üssü olacak

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, “Bursa, 2015 yılına kadar Türkiye’nin sağlık üssü olacak. Sağlıkta yarını bugünden planlıyoruz” dedi.

Bursa Türkiye’nin sağlık üssü olacak
Bursa Türkiye’nin sağlık üssü olacak
Reklam
İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan’ı ziyaret eden Şerbetçioğlu, Bursa’da sağlık yatırımların devlet ve özel sektör işbirliği ile gerçekleştiğinin açıkladı. 14 yeni sağlık projesinin 2015’e kadar tamamlanacağını söylerine ekleyen Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Fethiye Mahallesi’nde 37 bin 645 metrekarelik arazi üzerinde 200 yataklı hastanenin inşaat yapım ihalesinin TOKİ tarafından yapılacağını kaydetti. Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Samanlı Mahallesi’nde Bölge Eğitim ve Araştırma, Onkoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Yüksek Güvenlikli adli psikiyatri hastanelerinin bulunacağı sağlık kampusunun Türkiye’nin ilk örneklerinden biri olacağını söyledi.
 
SICAK SUYUN ÖNEMİ...

Acemler’deki Merkez Komutanlığı’nın bir bölümüne Çekirge Devlet Hastanesi’nin yapılması için gerekli girişimlerin yapıldığını müjdeleyen Şerbetçioğlu, bu sayede kentin batı bölgesinin yeni bir sağlık üssüne kavuşacağı bilgisini verdi. Doğal sıcak su kaynaklarının kullanılarak Bursa’nın dünya sağlık sektöründe öne çıkacağının altını çizen Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, “Bursa dünyanın sayılı fizik tedavi ve SPA merkezlerinden biri olacak” dedi.
 
İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan da Bursa’da 17 bin 381 sağlık personeli  ve  6 bin 478 yatak kapasitesiyle hizmet verdiğini Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olmasına karşın sağlıktaki başarı çıtasının sürekli yükseldiğini söyledi. Akan, desteğinden ötürü AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu’na teşekkür etti.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri