Reklam
Reklam

Çinliler Ejderha Yılı’na hazır

Çin takvimine göre 23 Ocak’ta Ejderha Yılı’na girecek olan Çinlilerin inanışına göre bu yılda doğanlar, çevrelerine güç ve enerji saçıyor.

Çinliler Ejderha Yılı’na hazır
Çinliler Ejderha Yılı’na hazır
Reklam

Fotoğrafta Çin Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Songshutang Park’taki buzdan heykelleri ziyaret edenler görülüyor.

Ejderha sağlıklı, yaşama bağlı, aktif birisidir. Açık sözlü ve dürüsttür, alçaklık, ikiyüzlülük, sahtekarlık, hatta diplomasi ona göre değildir. Domuz kadar saf olmasa da insanlara aşırı güvenir ve onu aldatmak her zaman kolaydır. Ejderha hassastır. Yanlış anlamalar yüzünden sık sık acı çeker. Kendine karşı olduğu kadar başkalarına karşı da oldukça serttir. Hükmetmeyi seven yapısı, yöneticilik ve idarecilik türü işlerden büyük zevk almasına nedendir. Mükemmeliyetçi ve eleştiricidir. Kendi düşüncesi üzerinde düşünce kabul etmez. Politik davranmayı bilmez. Açık sözlülükleri onları zaman zaman patavatsız durumuna sokabilir. Enerji doludur. Ejderha insanları kendilerinden son derece emin, güvenli ve girdikleri her ortamda dikkat çeken tiplerdir. Çevresindekilere sık sık yararlı tavsiyelerde bulunur. Bazen bu huyu yüzünden insanları bıktırabilir.
Çok şevkli birisi olduğu için kendisini kolay meşgul eder. Çok yönde kendini geliştirmiş bir insandır. Mağrur, aydın, iradeli, özgür, alicenap biridir. Kendini dinletmesini bilir. O nüfuzludur.
Yaşamı boyunca Ejderha'nın hiçbir eksiği olmayacaktır. Her işe yetişmesini bilir. Artist, din adamı, savaşçı, doktor veya politikacı hiç fark etmez, hangi mesleği seçerse seçsin amacına ulaşacaktır. Maalesef bu ölçüde ile kötü bir yolu da seçebilir ve başarılı olabilir.
Genelde insanlar tarafından sevilir, ama ender olarak sever. Aşk yarası veya hayal kırıklığı yaşamayacaktır. Buna rağmen o kendisi bazı zamanlarda üzüntü ve dramın nedeni olabilir. Bu yılda doğan kadınlar çok başarılı olur ve bunu kullanırlar.
Ejderha genç yaşta nadiren evlenir. Bir çok Ejderha bekar bile kalabilir. Yalnızlıktan hoşlanır ve yalnızken kendini daha mutlu hisseder.
Yaşamını Fare ile birleştirebilir, Fare her şeyi, hatta onun ilgisizliğini bile çekebilir. Tabii karşılığında Ejderhanın getirdiği her şeyden yararlanacak ve gerektiği zaman üstün zekası ile onu destekleyecektir. Aynısı Yılan için de düşünülebilir. Horoz Ejderha ile ortak bir dil bulabilir. O Ejderha'nın başarısından zevkle yararlanacaktır. Aşkta olduğu gibi, işte de Maymun onu tamamlayacaktır. Bütün insanlar arasında sadece Maymun onunla alay edebilecektir, bu nedenle Ejderha'nın dikkatli olması gerekebilir.
Ejderha erkeği için gurur duyacağı çekici Yılan kadını her zaman uygun olacaktır. Her şeyden çok Ejderha karamsar ve realist olan Köpekten uzak durmalıdır, çünkü Köpek ona inanmayacaktır.
Ejderha yaşamının birinci devresinde yakınlarına karşı çok sert olduğu için büyük zorluklarla karşılaşacaktır. Artistik kişiliği yaşamının ikinci devresinde ona sorunlar çıkaracaktır.
Ejderha çevresi tarafından genelde anlaşılmayacaktır. Buna rağmen onu dinleyecek, ona saygı duyacaklardır. O sert bir karaktere sahiptir, doyumsuzluk hissine kapılabilir. Yaşamının üçüncü devresinde onu huzur ve mutluluk beklemektedir. Artık istediği her şeyi elde etmiş olan Ejderha keyfini çıkarabilir. Şansın simgesidir. Kendine güveni yüksek ve hayat doludur. Zekasıyla önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirir. Ejderha yaşamda dört şey elde eder: zenginlik, harmoni, uzun ömür ve iyi kısmet.
Ama her madalyonun bir de ters yüzü vardır. Bunları elde ederken bir takım olumsuzluklar peşini bırakmayacaktır.
Ejderha yılında doğduğunuz için çok şanslısınız. Çinliler bu yılda doğmayı çok isterler, çünkü Ejderha şans ve başarıyı, sağlık ve yüksek mevkileri simgeler. Uzun yıllar önce Çin imparatorları Ejderha'yı kendilerine simge olarak seçmişler. Bu nedenle siz şanslısınız. Siz iradeli ve yaşam dolusunuz, kendinize saygınız var. Zekisiniz, kendinize sunulmuş fırsatları değerlendirmesini bilirsiniz. Ama eninde sonunda kırıcı ve kendini beğenmiş kişiliğiniz kendini göstermektedir. Kendinize karşı da çok sertsiniz ve istediğinizi elde etmek istersiniz. Her başlangıçta çok ciddisiniz. Aptallılardan nefret edersiniz. İş gerektiği gibi yapılsın diye her şeye hazırsınız. Kendi amaçlarınızın peşinden gitmek için pek çok şeyi feda edecek kadar gözü karasınız. Nadiren çok saf olabiliyorsunuz. Bir insana olan güveninizi kaybederseniz, o insan bu güveni bir daha asla kazanamaz.
Amaçlarınıza ulaşmak için çok ve ağır çalışmasını bilirsiniz. Bazen insanla sizin enerjinizin asla tükenmediğini düşünürler. Bununla birlikte bugününüzü yaşayan bir insansınız, gelecek konusunda fazla uzak görüşlü olamıyorsunuz. Kendiniz çalışırsınız ve çevrenize hükmedersiniz. Çevrenizdekilerin işsiz güçsüz oturması sizi kızdırmak için önemli bir neden olabilir.
Kendinize saygılısınız ve kendi güçlerinize inanırsınız. Bu nedenle de bazen hatta yapar ve sonra derhal onları düzeltirsiniz. Şans ve başarı size daima yolculuk eder. Siz herhangi bir nedenden dolayı çok az acı çekersiniz. Bazı zamanlarda çok öfkeli olabilirsiniz. Kuvvetli iradeniz ve zirveye ulaşma isteğiniz sizi her zaman başarıya götürür.
Kendine karşı son derece toleranslı olan Ejderha insanı, kendi hatalarını küçümseyen, önemsemeyen ve başka insanlardan da aynı esnekliği bekleyen bir yapıdadır. Otokritik mekanizmasını hiç çalıştırmayan Ejderha insanı, kendi mükemmeliyetine doğuştan inanmıştır. Ancak kendisi yanlışlara ve hatalara karşı aynı esnekliği göstermekte zorlanır. Affetmesi ve unutması oldukça zordur.
Ejderha kadını oldukça atak, kendi dişil cazibesinin ve etkileyiciliğin farkında olan bir insandır. Egosunu tatmin edebilmek amacıyla, özellikle erken yaşlarında çok çapkınlık yapmaya ve sevgili değiştirmeye eğilimlidir. Ejderha kadını için güç ve gövde gösterisi önem taşıdığından, bu ihtiyaçlarını tatmin edebilecek bir erkekle hayatını birleştirmeyi tercih eder. Hayat standardını yüksek tutmak, lüksten vazgeçememek, kendini her şeye değer bulmak tipik Ejderha kadını özellikleri arasındadır.
Siz iyimser, çekici ve başarılısınız. Enerji dolusunuz. Kendi kendinize yeten bir tipsiniz. Ama bazı zamanlar insanlara karşı çok sert olup, onlardan çok şey isteyebilirsiniz. Bu zamanlarda sizinle çalışmak çok zor olabiliyor.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı