Reklam
Reklam

Polis telsizinde garip uyarı!

Emniyet müdüründen telsizle "Kimseye kefil olmayın" uyarısı

Polis telsizinde garip uyarı!
Polis telsizinde garip uyarı!
Reklam

Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya yaptırdığı telsiz anonsuyla polislerin ?arkadaşımın işi görülsün' diyerek kefil olduğu ve bu yüzden büyük mağduriyetler yaşandıklarını belirtip, icra soruşturması geçirmemeleri için harcamalarını ekonomik durumlarına göre yapıp, kefil olmamalarını istedi.

Kredi kartı ve kefillik nedeniyle bazı polislerin icralık olması üzerine geçtiğimiz ay göreve başlayan Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, personeli yaptırdığı telsiz anonsuyla uyardı. Ali Osman Kahya'nın talimatıyla sabah mesai başlangıcında polislere yapılan telsiz anonsuyla kefillik ve harcama konusunda personel uyarıldı. Kahya'nın kaleme aldığı metinle, yanlış kullanımların, dikkatsizlik, borçlanma ve kefilliğin aile bütçesinde telafisi güç zararlar açabileceğine dikkat çekildi. Yapılan anonsta, "Kaynakların sınırlı, ihtiyaçların da sınırsız olduğu günümüzde ekonomik güce bakılmaksızın yapılan harcamalardan dolayı başlatılan icra takiplerinde hem borçluların, hem de onlara kefil olanların ciddi mağduriyetler yaşadığını görülmektedir" denildi. 

2011'DE BURSA'DA 119 POLİS İCRA YÜZÜNDEN SORUŞTURMA GEÇİRDİ
Ali Osman Kahya'nın telsiz anonsuyla personeli uyardığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 
"Soruşturma geçiren polisler arasında kendi borcu olmamasına rağmen kefillik sebebiyle mağdur olan birçok personel bulunmaktadır. Personelin yaptığı harcamalar konusunda dikkatli olmaları, kefillik konusunun da ciddi sonuç ve yükümlülükler doğurduğunun bilinmesi gerekir. Arkadaşımın işi görülsün' diye formaliteden kefil olmayın. ?Borcu öderim' diyorsanız kefil olun. İcra, alacağını borçludan değil, kefilden tahsil eder. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan maaş kesintileriyle oluşturulan sosyal fon kaldırıldığından mağduriyet yaşanmaması için bu tür icralık olan personele artık yapılamayacaktır." 

Öte yandan Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, 2011 yılında Bursa'da polislere açılan 571 idari soruşturmanın 119'unun kefalet ve borcun ödenmemesi yüzünden gerçekleşen icra takibiyle ilgili soruşturmalar olduğuna dikkat çekti.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı