Reklam
Reklam

Üsküp'te "Türkçe" rüzgarı

Osmangazi Belediyesi, Türkçe Eğitim Günü dolayısıyla Makedonya'nın başkenti Üsküp'te "Türkçe Eğitim Bayramı" düzenledi.

Üsküp'te
Üsküp'te
Reklam

Osmangazi Belediyesi ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATUSİTEB) ile Üsküp'te ortaklaşa düzenlediği "Türkçe Eğitim Bayramı" büyük bir coşkuyla kutlandı. Makedonya'nın tarihi mekânlarından biri olan Çifte Hamam'da gerçekleştirilen "Türkçe Eğitim Bayramı" Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi ile Türkçemiz adlı konferansa da ev sahipliği yaptı. Etkinliğe Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir'in yanı sıra Türkiye Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, TDP Genel Başkanı ve Milletvekili Kenan Hasip, TMBH Genel Başkanı ve Milletvekili Erdoğan Saraç ile çok sayıda bürokrat ve vatandaş katıldı.

Serginin açılış kurdelesini Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir, Türkiye Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer ve Osmangazi Belediyesi'ni temsilen İsmail Selimoğlu birlikte kesti.

Osmangazi Belediyesi'nin öncülüğünde gerçekleştirilen Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi'nde yer alan hat, ebru ve tezhip eserleri de büyük ilgi gördü30 eserden oluşan sergi, 4 gün boyunca milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar tarafından gezildi. Eserlerden bazıları Osmangazi Belediyesi'ni temsilen kardeş belediyelerin başkanlarına, milletvekillerine ve devlet yöneticilerine hediye edildi. Program, Profesör Doktor Muhammed Nur Doğan'ın konuk olarak katıldığı "Türkçemiz" konferansıyla sona erdi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı