Reklam
Reklam

Van'da prefabrik kent

Van'da meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından yürütülen konteynır kent kurma çalışmaları son hızla devam ediyor.

Van'da prefabrik kent
Van'da prefabrik kent
Reklam

Van'ın 16 değişik bölgesinde kurulması planlanan konteynır kentlerin birçoğu tamamlanma aşamasına geldi. Bölgede yaşanan ağır kış şartlarının etkisini gösterdiği bugünlerde konteynırlar bir yandan karayolu ve demiryolu ile Van'a ulaştırılırken, bir yandan da TIR'larla Van'a getirilen malzemeler monte ediliyor.

İpekyolu Caddesi'nde bulunan Van Galericiler Pazarı'nın yanında kurulan konteynır kentte de malzemelerin monte edilmesi işlemi sürerken, sözleşmede belirtilen tarihten önce işi bitirmek için yaklaşık 150 kişilik bir ekiple çalıştıklarını belirten yüklenici firma yetkilisi Sabahattin Şahin, şu anda havaalanının yanında yaklaşık bin konutluk bir bölgede geçici barınma ihtiyacını karşılamak üzere konteynır kurduklarını söyledi.

Şahin, "Van Türkiye'nin en uzak köşesinde olduğu için nakliyede büyük bir sıkıntı oluyor. Biz de malzemeleri buraya getirerek burada oluşturduğumuz ekiple monte ederek maliyetini düşürmeye çalışıyoruz. 1 Aralık 2011'de sözleşme imzaladık, 31 Aralık 2011 tarihinde ise konteynırları TOKİ'ye teslim etmeyi hedefliyoruz'' dedi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı