Reklam
Reklam

Teröristler böyle ikna edildi

Şırnak'ta güvenlik güçlerinin Cudi Dağı'na düzenlediği, 27 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonda ikna edilen 5 teröristin teslim olma anı saniye saniye kameraya yansıdı.

Teröristler böyle ikna edildi
Teröristler böyle ikna edildi
Reklam

Genelkurmay Başkanlığı , Cudi Dağı'nda 13 gün süren düzenlenen operasyonların görüntüleri dağıttı. 
10 Aralık tarihinden itibaren yürütülen operasyonlarda, sözde Botan saha sorumlu yardımcısı ve Cudi Dağı sorumlusunun da aralarında bulunduğu 27'sinin ölü 5'inin sağ sağ olmak üzere 32 PKK'lının etkisiz hale getirilmişti.

Bölge halkının sağladığı bilgiler doğrultusunda, bölgede bulunduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla, Şırnak merkez Cudi Dağı bölgesinde geniş kapsamlı operasyon icra edildi. 10 Aralık’tan itibaren, yapılan değerlendirmeler neticesinde Cudi Dağı’nda barındığı tespit edilen teröristlere yönelik operasyon planı hazırlanmış ve sonuncusu 18 Aralık’ta başlamak üzere iki aşamali harekât icra edildi.

18-23 Aralık tarihleri arasında Cudi Dağı'nda gece ve gündüz 6 gün süreyle yürütülen operasyonlarda örgütün sözde Botan saha sorumlu yardımcısı olan 'Dorşin' telsiz kodunu kullanan 'Rubar' kod adlı ile sözde Cudi Dağı sorumlusu 'Demhat' telsiz kodunu kullanan 'Serbest Haruni' kod adlının da aralarında bulunduğu 15 PKK'lı öldürülürken, 2 terörist de sağ olarak yakalandı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı