Reklam
Reklam

Kocasını öldüren babasının cezalandırılmasını istedi

Bursa’da damadını öldürüp dünürünü yaralayan sanık ve eşinin yargılanmasına başlandı.

Kocasını öldüren babasının cezalandırılmasını istedi
Kocasını öldüren babasının cezalandırılmasını istedi
Reklam
Ailesinin sevdiği gençle evlenmesine izin vermemesi üzerine 4 kez evden kaçan yüksekokul öğrencisi Seda Yalavaç (27), 15 gün önce tekrar Balıkesir’e kaçarak sevgilisi Sezgin Yalavaç (27) ile evlendi. Çift daha sonra Bursa’ya dönerek Sezgin Yalavaç’ın babası Cafer Yalavaç’ın (51) evine yerleşti.

Psikolojik tedavi görmesi gereken kızının, kaçtığı Sezgin Yalavaç’ın ailesi tarafından uyuşturucuya alıştırıldığını ileri süren Hilmi G., eşi Sebahat G. (36) ile kızlarının oturduğu Atıcılar Mahallesi’ndeki eve gitti. Evin önünde çıkan tartışma üzerine Hilmi G., silahla damadını ve dünürünü yaraladı. Hastaneye kaldırılan Sezgin Yalavaç hayatını kaybederken, babası Cafer Yalavaç ise ağır yaralandı. Gözaltına alınan Hilmi G. tutuklanırken, eşi Sebahat G. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Haklarında Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde "kasten adam öldürmek" suçundan ceza davası açılan Hilmi ve Sebahat G. çiftinin yargılandığı duruşmada, kızları Seda Yalavaç, yaralanan Cafer Yalavaç ve eşi Sebahat Yalavaç da hazır bulundu.
 
"ELİNDE DÖNER BIÇAĞI VARDI"

Mahkemede yaptığı savunmada, kesinlikle kimseyi öldürmeyi veya yaralamayı düşünmediğini, maksadının uyuşturucuya alıştırılan kızını kurtarıp yarım kalan eğitimine devam etmesini sağlamak olduğunu ifade eden tutuklu sanık Hilmi G., "Olay günü evin önüne geldiğimizde Cafer Yalavaç’ın elinde ’sallama’ diye tabir edilen bir bıçak vardı. Üzerime doğru geldi. Ben de elime geçirdiğim su borusuyla ona karşılık verdim. Aramızda boğuşma oldu. Cafer yere düştü. Bu sırada Sezgin de dışarıya çıktı. Elinde döner bıçağı vardı. Üzerime doğru gelirken ben arabama koştum ve çantamın içerisindeki ruhsatsız silahı aldım. Bu sırada Cafer yerden kalkıp bana doğru gelince ben de korkutmak için yere doğru ateş ettim. Cafer yaralandı ve kaldırımın üzerine düştü. Sezgin de üzerime doğru gelince onu korkutmak için tekrar yere ateş ettim fakat mermiler ona isabet etmiş. Olayın ardından eşimi de alarak oradan uzaklaştığım sırada, yerde kan izlerini gördüm ve Cafer’in vurulduğunu anladım" dedi.
 
ANNE VE BABASINA İSİMLERİYLE HİTAP ETTİ
 
Babası tarafından eşi öldürülen Seda Yalavaç, öz ana ve babasına isimleriyle hitap edeceğini söyleyerek, "Olay günü konfeksiyon makinesinde çalışıyordum. Eşim de bana yardımcı oluyordu. Mutfak camından Hilmi’nin arabasını gördüm. Hilmi, babam Cafer Yalavaç’a, ’Kızımı aldınız. Ben de senin çocuklarını alacağım. Evlatlarının başında mevlit okutacağım’ dedi. Kavga büyüyünce Hilmi, Sebahat’tan tabancasını istedi. Sebahat de tabancayı çantasından çıkartıp Hilmi’ye verdi. Sezgin bu durumu görünce engel olmak istedi ancak ben gitmesini istemedim. Hilmi, babam Cafer Yalavaç’a doğru üç el ateş etti. Silah sesini duyup dışarıya çıkan Sezgin’i de vurmuş. Dışarı çıktığımda yerde eşimi gördüm. Önce kalbi sıkıştı sandım. Daha sonra vurulduğunu fark ettim. Olayın ardından gittiğim hastanede kocamın öldüğünü duydum. Ardından da Devlet Hastanesi’nde yatan babam Cafer Yalavaç’ın yanına giderek elini öptüm. Yaşananlardan dolayı helallik istedim. Kocamı öldüren bu kişilerden şikayetçiyim" diye konuştu.

Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı