Reklam
Reklam

Uludağ yılbaşına hazır

Yılbaşının gözde mekanlarından Uludağ yeni yıla hazır. Zirveye akın eden turistler pistleri şenlendirirken, yılbaşı için otellerde yer kalmadığı öğrenildi.

Uludağ yılbaşına hazır
Uludağ yılbaşına hazır
Reklam
Karın erken yağması ve beklenenden fazla etkili olmasıyla tatilciler Uludağ’a akın etti. Oteller yeni yıl hazırlıklarını tamamlarken, yılbaşı rezervasyonları da doldu.

Yeni yılı Uludağ’da karşılamaya hazırlanan turistler de soluğu pistte aldı. Güneşin çıkmasıyla birlikte pistlere akın eden tatilciler doyasıya kayarken, ilk defa kayan çocuk ve yetişkinler pistlerde renkli görüntüler oluşturdu.

Kayak hocası Yahya Usta, kar yağışının erken başlaması ve bereketli olmasıyla birlikte vatandaşların Uludağ’a akın ettiğini, otellerde neredeyse boş yer kalmadığını söyledi.

2012’nin kayakseverlerin yılı olacağını, kayak eğitiminde Avrupa’nın çok üstünde olduklarını belirten Usta, "Biz kayak eğitiminde iddialıyız. Hiç kayak yapmamış bir kişiyi iki saatte kar üstünde kayabilir hale getiriyoruz. Herkesi bu sezon Uludağ’a kayak yapmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Uludağ’daki eğlence merkezi işletmecilerinden Tarkan Soyak ise, bu yıl kar yağışının sezonu erken açtırdığını, yılbaşının hem işletmeciler hem de vatandaşlar açısından hareketli geçeceğini söyledi.
 
Uludağ’daki kar potansiyelinin diğer kış turizmi merkezleriyle kıyaslanamayacak derecede olduğunu belirten Soyak, hazırlıkların haftalar öncesinde tamamlandığını, yılbaşı kutlamaları için Uludağ’ın bütün tesislerinin hazır olduğunu bildirdi.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı