Reklam
Reklam

Gölde kaybolan avcı cinayet kurbanı mı?

Karacabey ilçesi Uluabat köyünde, ördek avlamak için sandalla açıldığı Uluabat Gölü’nde kaybolan, ancak 4 gündür karadan ve havadan yapılan taramalara rağmen ulaşılamayan kayıp avcıyı aramama çalışmalarının bugün sona ereceği bildirildi.Kayıp avcının bilgisayarında inceleme yapan, ailesi ve arkadaşlarının ifadesine başvuran güvenlik güçleri, cinayet şüphesi üzerinde duruyor

Gölde kaybolan avcı cinayet kurbanı mı?
Gölde kaybolan avcı cinayet kurbanı mı?
Reklam
Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayıp avcı İbrahim Şengül’ü (35) arama çalışmalarından 4 gündür bir sonuç alınamadığını söyledi.
Arama çalışmalarına çok sayıda ekibin katıldığını belirten Balaban, şu bilgileri verdi:
 
’Şu ana kadar 1 askeri, 1 özel helikopter, 20 balıkçı teknesi, Bursa ve Mudanya Sivil Savunma ekipleri, Bursa Büyükşehir Belediyesine ait bir airboat, askerler ve köylüler tarafından 4 gündür Uluabat Gölü ve çevresinde yapılan arama çalışmaları sonuç vermedi. Tüm bölge karış karış arandı, fakat ne kayıp avcı İbrahim Şengül’e ne de sandalına ulaşılabildi. Elimizde hiçbir done yok.’
Balaban, bugün arama çalışmalarının sonlandırılacağını, güvenlik güçlerinin de konuyu farklı açılardan araştırmayı sürdürdüğünü bildirdi.
 
Cinayet şüphesi
 
        Bu arada, cinayet şüphesi üzerinde duran jandarma ekipleri, kayıp avcının bilgisayarını incelemeye aldı, ailesi ve arkadaşlarının ifadesine başvurdu.
 
Ağabey Mehmet Şengül, jandarmanın İbrahim Şengül’ün bilgisayarında inceleme yaptığını belirterek, ’Şu ana kadar gölde kardeşimin izine rastlayamadık. Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban’ın ilgisi sayesinde çok detaylı bir arama yapıldı. Fakat bu aramalara rağmen bulunamaması akıllara birçok soru getiriyor. Kardeşimin hiçbir sorunu, sıkıntısı yoktu. Ama ister istemez ’acaba öldürüldü mü?’ sorusu da aklımıza geliyor’ dedi.
 
Öte yandan, İbrahim Şengül’ün avda tanıştığı arkadaşı İ.B’nin, olay günü Uluabat Gölü’ne gidip Şengül’ü telefonla arayarak, ’Ben geldim, neredesin? Ava çıkacak mıyız?’ dediği, Şengül’ün de ’Ben çıktım, şu an göldeyim’ diyerek telefonu kapattığı, ancak telefonu kapatırken de birilerine ’Ben yapmadım’ diye bağırdığı öne sürüldü.
 
25 Aralıkta Uluabat Deresi kıyısından arkadaşı Ahmet Taşcıoğlu (34) ile sandala binen İbrahim Şengül (35), göl istikametine doğru derede bir süre ilerleyip arkadaşını kıyıda indirdikten sonra kaybolmuş, kendisinden, arama çalışmalarına rağmen haber alınamamıştı.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı