Reklam
Reklam

Yıldırım'da asansörler periyodik kontrolden geçirilecek

Bursa'da Yıldırım Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi üyeleri arasında 'Asansör Periyodik Kontrol Sözleşmesi' imzalandı.

Yıldırım'da asansörler periyodik kontrolden geçirilecek
Yıldırım'da asansörler periyodik kontrolden geçirilecek
Reklam

İmza töreninde konuşan Yıldırım Belediye Başkanı Keskin, “Trafik kazaları konusunda milli seferberlik ilan edildiği gibi asansör konusunda da böyle bir çalışma yapılması gerekmekte. Kamu hizmeti veren belediye ve asansör kontrol merkezleri halka karşı sorumluluğunu bir kere daha yerine getirmekte. Yıldırım Belediyesi olarak Asansör Kontrol Merkezi ile Yıldırım’da güvenli kent, güvenli yaşam için elele dedik. Gerekli önemi halkımızdan da bekliyoruz.” dedi.
2008 yılında yürürlüğe giren yasa gereği 2012 yılından itibaren yılda en az bir kere yetkili mühendisler tarafından denetimi yapılacak asansörlerin 101 noktada inceleneceğini belirten Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart, asansör kontrol merkezinde yetkili 50 mühendisin bu konu ile ilgili görevli olduğunu söyledi.
Yıldırım Belediyesi’nden site yöneticilerine belediye ile yapılan sözleşme ve asansörlerin mecburi denetimi konusunda bilgilendirme mektupları gönderileceğini anlatan Mart, şunları söyledi: “Asansörü olan apartmanların site yöneticileri asansör kontrol merkezimize başvurmaları yeterlidir. Yapılan denetimler sonrasında yetkili mühendislerimiz tarafından hazırlanan rapor ile asansörlere kırmızı-yeşil ve mavi renkli etiketler yapıştırılacak. Bu denetimlerle, asansörlerin güven içinde kullanılmasının yanı sıra bina yöneticisi ile bakımcı firmanın da sorumluluklarını yerine getirmesi sağlanacak. 2012 yılından itibaren mecbur olan bu denetimlerdeki amaç, halkımızın daha güvenli olmasıdır.”
Başkan Mart, AKM olarak en kısa süre içinde Yıldırım’da eğitimlere de başlanacağını belirterek, valiliklerin, belediyelerin de bu denetimlerin içinde olmasından dolayı daha umutlu olduklarını söyledi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri