Reklam
Reklam

31 kez tayini çıktı, 32 kez geri döndü

Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Velettin Birsöz, Nevşehir'e ilk atandığı 1996 yılından bu yana 31 kez değişik illere tayin edildi, 32 kez mahkeme kararı ile geri döndü.

31 kez tayini çıktı, 32 kez geri döndü
31 kez tayini çıktı, 32 kez geri döndü
Reklam

1996 yılında DYP-SHP koalisyon hükümeti döneminde, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevinden Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanan Velettin Birsöz,15 yıllık süre içerisinde valilik oluruyla geçici görev ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Nevşehir-Hacıbektaş, Karabuk-Safranbolu, Hatay-Cilvegözü Sınır Kapısı, Kars, Bitlis, Tunceli ve Ankara'ya kültür ve turizm müdürü, turizm tanıtma şefi, araştırma planlama kurulu üyeliği gibi görevlendirme ve tayin işlemleriyle gönderildi. Her defasında İdare Mahkemesi'nde veya Danıştay 5'inci Daire'de göreve yeniden dönebilmek için dava açan Birsöz, açtığı tüm davaları kazanarak yeniden Nevşehir'e dönmeyi başardı.

Birsöz, bu yılın ağustos ayı sonlarında Bitlis Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne atanınca Kayseri Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açtı. Eylül ayı içerisinde açtığı davayı kazanan Velettin Birsöz, yeniden Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürü olarak göreve başladı. Ağustos ayındaki atama ile Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürü iken Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanan Hüsnü Işıkgör de yeniden Bitlis'e döndü.
 
Velettin Birsöz'ün Nevşehir'de görev yaptığı dönemde ilginç olaylar da yaşandı. Birsöz, 2002 yılında personelinin makam anahtarını saklayarak kendisinin odasına girmesini engellediği iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat etti. Olay yerine gelen başsavcı, Birsöz'ün makam odasını çilingire açtırdı. Kapı açıldıktan sonra Başsavcı Işık Keskin Özbay, personelin ifadesini aldı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı