Reklam
Reklam

Türkler bana tecavüz edecek

Fransa parlamentosunda kabul edilen Ermeni tasarısının mimarı Valerie Boyer, kendisine gelen ölüm, tecavüz ve taciz tehditleri yüzünden şoke olduğunu belirterek yasal yollara başvurdu.

Türkler bana tecavüz edecek
Türkler bana tecavüz edecek
Reklam

Ölüm tehditleri alınca suç duyurusunda bulundu Fransa meclisinde kabul edilen 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkarını suç sayan yasa tasarısının mimarı olan Marsilya milletvekili ve Marsilya Belediye Başkan Yardımcısı Valerie Boyer, Türkiye-Fransa arasındaki ilişkileri rayından çıkaran eylemi sonrasında ilk kez konuştu. 39 yaşındaki Boyer, şahsına ve ailesine gelen ölüm, tecavüz tehditleri ve hakaretler üzerine şoke olduğunu ifade ederek yasal yollara başvuracağını ifade etti.

Ailem de hedefte
Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin iktidar partisi “Halk Hareketi için Birlik” (UMP) milletvekili ve aynı zamanda Fransa-Ermenistan Dostluk Komitesi Başkan Yardımcısı olan Boyer Fransız BFMTV televizyonuna telefonla bağlanarak şu açıklamalarda bulundu:

“Tasarının kabul edilmesi sonrasında ölüm, tecavüz ve taciz tehditleri alıyorum hakarete uğruyorum, sahip olduğum her şeyi mahvedeceklerini söylüyorlar. Çok kötü şoktayım. Kişisel tehditlerin yanı sıra milletvekili kimliğime de saldırılıyor. Ayrıca ailem ve çocuklarım da bu tehditlerin hedefinde. Fransız makamlarına dava açacağım. ”

Boyer bu açıklamalardan sonra Marsilya polisine giderek aldığı tehditler hakkında suç duyurusunda bulundu. Kişisel sitesi Türk hackerlar tarafından ele geçirilen Boyer’in Sarkozy gibi Türkiye’nin AB üyeliğine çok net bir şekilde karşı olduğu ortaya çıkmıştı. Tasarının kabulünün ardından meclis bahçesinde Ermeni dostlarıyla şampanya patlatarak kutlama yapan Boyer, Dağlık Karabağ’a giderek Azerbaycan ile Fransa arasında diplomatik kriz çıkarmıştı.

Fransız yönetimi ikiyüzlü
Valerie Boyer’in sitesini ele geçiren Türk hackerlar siteye Türk bayrağıya birlikte Türkçe ve İngilizce şu mesaj bırakıldı: “O kadar düşünce özgürlüğüne saygılı bir ülkesiniz ki! ‘Ermeni Soykımı Diye Bir Şey Yoktur ’ diyerek bir gerçeği dile getiren birinin hapse atılmasının yolunu açıyorsunuz. O kadar ikiyüzlü bir yönetiminiz var ki bizim yüzümüze karşı başka; diğer ülkelere karşı başka konuşuyorsunuz. Sizin meclisiniz önce kendi sorunu olan Cezayir ’de yaptığı insanlık suçu olan soykırımınızı konuşsun! Biz biliyoruz ki Türkiye ’de yaşayan Ermeniler sizin ülkenizde yaşayan ve diasporadan nemalanan Ermenilerden çok daha farklı! Siz diaspora Ermenileri, devlet arşivlerini açıp gerçeklerle yüzleşemeyecek kadar korkaksınız. Siz Fransızlar oy için gerçekleri hiçe sayan zavallılarsınız! ”

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı