Reklam
Reklam

Üniversiteli Bursasporlular Yayılıyor

Bursaspor'un üniversiteli taraftar grubu Ünitimsah, "Bursasporlu olmak sorumluluktur.

Üniversiteli Bursasporlular Yayılıyor
Üniversiteli Bursasporlular Yayılıyor
Reklam

Farklı şehirlerde Bursaspor hatıra ormanları oluşturup, değişik illerde kan bağışı kampanyalar yapan ve depremzedeler için kolilerce yardım toplayan Ünitimsah; bir yandan da Anadolu takımlarını tribünlerde desteklemeye devam etti. Dernek üyeleri, Uşak'dan sonra Elazığ Fırat Üniversitesi'nde de öğrenci kulübünü kurdu. Derneğin Erzurum temsilciliği ise geçtiğimiz haftalarda kendi binasının açılışını yaptı.

Birçok deplasman maçında tribünleri dolduran ve Bursa'daki maçlara Sakarya gibi illerden otobüs kaldıran Ünitimsah; ligin ilk devresinin son maçında da Osmaniye, Kütahya ve Eskişehir gibi birçok şehirden Gaziantep Ünitimsah Temsilciliği'nin ev sahipliğinde Bursaspor'u desteklemeye gitti.

İsimleri ilk olarak 2008'de açtıkları pankartla duyuldu. Bir trafik kazası sonrası hayatını kaybeden üyeleri Serdar Kurd'un anısına açtıkları, "Şampiyonluk Göremeden Yitirilen Yürekleri Saygıyla Anıyoruz" pankartı ses getirdi. Ayrıca saç teli kalınlığındaki bir alana laboratuar ortamında sığdırdıkları Bursaspor logosu ile de takdir topladılar. Dernek üyelerinin Anderlecht maçında takımın eski antrenörü Nejat Biyediç için yaptığı yağlıboya büyük portre ve Konya Selçuk temsilciliğinin taşlarla çizdiği devasa Bursaspor amblemi de akıllarda kaldı.

Türkiye'de ilk kez bir spor kulübü için dizi çizgi film yapan Ünitimsah, 10'uncu senesinde de ürettiği proje ve sosyal sorumluluk etkinlikleriyle Bursa ve Bursaspor adını duyurmaya devam edeceğini duyurdu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri