Reklam
Reklam

Çaldığı paralarla birlikte yakalandı

Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki bir banka şubesinde silahlı soygun gerçekleştiren İbrahim A. (44), ihbar üzerine yakalandı.

Çaldığı paralarla birlikte yakalandı
Çaldığı paralarla birlikte yakalandı
Reklam

Şüphelinin Gürsu ilçesinin Canbazlar köyünde çaycılık yaptığı ve paraları patronunun evinin kömürlüğüne gizlediği belirlendi.

Osmangazi ilçesindeki Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde (OSB), dün akşam saatlerinde bir bankanın şubesinde gerçekleşen silahlı soygunun ardından kaçan soyguncuyu yakalamak için polis, çevrede geniş çaplı araştırma yaptı. Ekipler, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda, yeşil yağmurluk giydiği, top sakallı ve yuvarlak yüzlü olduğu belirlenen şüpheliyi her yerde aramaya başladı. Bu sırada polise, Gürsu ilçesi Canbazlar köyünde bir kahvehanede çalışan İbrahim A.'nın, öğle saatlerinde elinde tüfekle köy dışına çıktığı ihbarı geldi.

Ekipler, soygunun gerçekleştiği bölgeye yakın olan söz konusu köye giderek araştırma yapmaya başladı. Köy sakini olan ve yöredeki kahvehanede çaycılık yaptığı öğrenilen 2 çocuk babası İbrahim A., ekiplerce gözaltına alındı. "Patronuma ait tüfekle ava gittim" şeklindeki ifadesi inandırıcı bulunmayan İbrahim A., diğer sorulara da çelişkili cevap verdi. Şüphelinin, polisin soruları karşısında "pişmanım" diyerek, banka soygununu kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf ettiği belirtildi.

Eşinden ayrıldığı öğrenilen İbrahim A.'nın, soygunu gerçekleştirdikten sonra köye döndüğü, paraları ve tüfeği kahvehanenin karşısında bulunan patronunun evinin kömürlüğüne gizlediği belirlendi. Yapılan aramada tüfek ve paralar kömürlükte bulundu.

TATBİKAT YAPTIRILDI
Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince söz konusu bankaya götürülen şüpheli, soygunu nasıl gerçekleştirdiğini anlattı. Ardından tekrar Gürsu ilçesine geçen ekipler, 6 saat süresince kaçmayı başaran İbrahim A.'nın evinde incelemelerde bulundu. Motosikleti evinin bahçesine gizlediği belirtilen şüpheli, buraya nasıl geldiğini ve saklandığını detaylı olarak anlattı. İbrahim A., yer gösterme işlemlerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı