Reklam
Reklam

Küçük kıza tecavüz edip boğarak öldürdü

Kahramanmaraş'ta 12 yaşındaki kız çocuğu Ş.D'yi tecavüz ettikten sonra boğan katil zanlısı ile zanlıya yardım ettiği öne sürülen 3 kişi yakalandı.

Küçük kıza tecavüz edip boğarak öldürdü
Küçük kıza tecavüz edip boğarak öldürdü
Reklam

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, Ahir Dağı Körçeşme mevkisinde çuvalda cesedi bulunan 12 yaşındaki Ş.D'nin katil zanlısını bulmak amacıyla araştırma başlattı. Polis ekipleri, Ş.D'nin ağızına yapıştırılan elektrik bandından yola çıkarak, Dumlupınar Mahallesi'nde elektrikçi olup olmadığını araştırdı ve ilk olarak 21 yaşındaki İ.A'ya ulaştı.

Elektrikçilik yaptığı öğrenilen İ.A'nın İstanbul'da olduğunu belirleyen ekipler, bu kişiyi İstanbul'dan Kahramanmaraş'a getirdi. Polise cinayetle ilgisinin olmadığını söyleyen İ.A'nın evinde arama yapıldı. Aramada, Ş.D'nin kırtasiye malzemeleri ile iç çamaşırı bulundu. Suçlamaları kabul etmeyen İ.A, bekar evinin bazı zamanlarda 19 yaşındaki K.Ç. tarafından kullanıldığını söyledi. Bunun üzerine, elektrikçilik yaptığı öğrenilen K.Ç. gözaltına alındı. 

YAŞLI KADIN VAR YALANIYLA KANDIRDI
K.Ç'nin, sorgusunda suçunu itiraf ettiği, olay günü evden çıkarken Ş.D'yi gördüğü ve ''İçeride yaşlı bir kadın var, yardım istiyor, bakar mısın'' diyerek eve aldığını ve tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi. 

K.Ç'nin cesedi ortadan kaldırmak için Z.O'dan (26) yardım istediği, Z.O'nun da İ.F'nin ehliyetini kullanarak araç kiraladığı ve Ş.D'nin cenazesini birlikte çuvala koyarak Ahir Dağı Körçeşme mevkisinde bıraktığı belirtildi. K.Ç'nin polise ''evliyim, işin ortaya çıkmaması için öldürdüm'' dediği öğrenildi. 

ZANLILARA LİNÇ GİRİŞİMİ
Emniyette sorguları tamamlanan İ.A, K.Ç, Z.O. ve İ.F, geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. 

İlk olarak Yenişehir Devlet Hastanesine götürülen zanlılara çelik yelek giydirildi.Çevrede toplanan vatandaşlar zanlılara saldırmak istedi. Polis, yolu trafiğe kapatarak vatandaşların hastanenin önüne gelmesini engelledi. Hastaneden raporları alınan zanlılar, geniş güvenlik önlemi altında Kahramanmaraş Adliyesine götürüldü.

Önceki gün, bir ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Ahir Dağı Körçeşme mevkisinde, çuvalda 12 yaşındaki bir kız çocuğunun cesedini bulmuştu. Ş.D. olduğu öğrenilen çocuğun boğulduğu ve daha sonra ormanlık alana atıldığı öğrenilmiş, Dumlupınar İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi olduğu bildirilen Ş.D'nin bir gün önce okuldan çıktıktan sonra kaybolduğu ve babası M.D'nin polise başvurarak kızının kaybolduğunu bildirdiği belirlenmişti.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı