Reklam
Reklam

Cizre'de olaylı gece

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde, Cudi Dağı’ndaki operasyonları bahane edip gösteri yapan terör örgütü yandaşları, polise ses bombası, havai fişek ve molotoflarla saldırdı. Polis, gruba tazyikli su ve gaz bombası ile müdahalede bulundu. Göstericilerin attığı bir molotof kokteyli, manavda yangına neden oldu.

Cizre'de olaylı gece
Cizre'de olaylı gece
Reklam

Güvenlik güçlerinin Cudi Dağı’ndaki PKK’lıları etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonları protesto etmek isteyen 30 kişilik grup, dün gece Cizre- İdil karayolunu barikatlarla trafiğe kapattı. Göstericiler olay yerine gelen polis zırhlı araçlarına da taş, molotof kokteyli, ses bombası ve havai fişekler fırlattı. Bunun üzerine polis, göstericilere tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale edip dağıtmaya çalıştı. Göstericiler polisin müdahalesi ile ara sokaklara kaçtı.

Polisin müdahalesi ile Nur Mahallesi’nin ara sokaklarına kaçan göstericiler, sokak arasında tekrar toplanarak İdil Caddesi’ne çıkmak istedi ancak polis izin vermedi. Polisin caddeye çıkmasına izin vermediği göstericiler, sokak aralarında da polis panzerlerine yine havai fişek, ses bombası ve molotof kokteylleri attı.Göstericilerin polis panzerlerine ve polislere attığı molotof kokteyllerinden biri yol üzerindeki bir manava isabet edince yangın çıktı. Manavda çıkan yangına itfaiye ekipleri gelene kadar Cizre Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) müdahale etti. İtfaiyenin de olay yerine gelmesi ile birlikte yangın kısa sürede söndürülürken manavda hasar oluştu.

Göstericiler polisin müdahalesinin ardından gecenin karanlığından faydalanarak sokak aralarına dağılıp izlerini kaybettirdi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı