Reklam
Reklam

Irak'a gittikten 2 gün sonra öldü

Irak’ın başkenti Bağdat’ta 22 Aralık’ta 69 kişinin öldüğü bombalı saldırıda hayatını kaybeden Hataylı 49 yaşındaki Mehmet Uludağ’ın, can güvenliği endişesiyle uzun süre bekledikten sonra, olaydan 2 gün önce Bağdat’a çalışmaya gittiği anlaşıldı.

Irak'a gittikten 2 gün sonra öldü
Irak'a gittikten 2 gün sonra öldü
Reklam

Hatay’ın İskenderun İlçesi Muradiye Mahallesi’nde oturan, evli ve 3 çocuk babası karo-mermer ustası Mehmet Uludağ’ın yeğeni Şeref Uludağ, amcasının cenazesini Türkiye’ye getirmek için girişimlerde bulunduklarını ancak, henüz sonuç alamadıklarını söyledi. Amcasının 10 ay önce Irak’taki bir firmadan iş teklifi aldığını ancak, oradaki olaylar nedeniyle gitmediğini belirten Şeref Uludağ, şöyle dedi:

"İşsiz olmasına karşın oradaki olaylar nedeniyle Irak’a gitmedi. Irak’a gidip- gelen arkadaşları, "Orada herhangi bir sorun yok, keşke gitseydin’ dedi. Bunun üzerine ikna olarak 20 Aralık’ta Bağdat’a gitti. 22 Aralık’ta 69 kişinin öldüğü bombalı saldırıda öldüğü söylendi. Iraklı yetkililer, bize geçirdiği kalp krizi sonucu öldüğünü söyledi, arkadaşları ise vücuduna şarapnel parçası isabet ettiği için öldüğünü anlattı. Nasıl öldüğünü kesin olarak biz de bilmiyoruz."

Amcasının kalp hastası olduğunu belirten Uludağ, Türk yetkililerden cenazenin bir an önce Hatay’a getirilmesi için kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Mehmet Uludağ’ın, eşi 45 yaşındaki Suzan, çocukları 19 yaşındaki Anıl, 16 yaşındaki Yasenya ve 11 yaşındaki İlksan ile birlikte Irak’a gitmeden önce İskenderun’da bir akrabalarının düğüne katılıp, gelin ve damatla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiğini söyledi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri