Reklam
Reklam

Kebapçının önünden geçerken hayatı değişti

Bursa'da 58 yıl önce Tarihi İskender Kebapçısı'nın önünden geçerken tesadüfen işe alınan ve hayatı değişen Demir Amca 80 yaşına gelmesine rağmen mesaisine devam ediyor. 58 yıllık döner ustası yaşadığı tecrübeleri kendi açtığı işyerinde müşterilerine sunuyor.

Kebapçının önünden geçerken hayatı değişti
Kebapçının önünden geçerken hayatı değişti
Reklam

Makedonya'dan ailesi ile Bursa'ya göç eden 80 yaşındaki Demir Esigül, bir fabrikada işe başladı. 23 yaşında Atatürk Caddesi'ndeki Tarihi İskender Kebapçısı'nın önünden geçen Esigül'ü yanına çağıran Nurettin İskenderoğlu, iş teklifinde bulundu. Hayatı o günden sonra değişen Demir Esigül'ün İskender serüveni 30 yıl sürdü. Emekliye ayrılan Demir Esigül, 58 yıl önce eline aldığı döner bıçağını hala bırakmıyor. Çarşamba semtinde kendi işyerini açan Demir Esigül 80 yaşını aşmasına rağmen dayanılmaz döner lezzetlerini oğlu Tamer Esigül ile müşterilerine sunuyor.


OCAK BAŞINDA KRAVATINI HİÇ ÇIKARTMIYOR


Gençlere adeta taş çıkartan Demir Amca, müşterilerine karşı ise saygıyı elden bırakmıyor. Yaz ayları hariç Demir Esigül'ün boynundan kravatı hiş düşmüyor. Demir Esigül'ün lezzetli tavuk ve et dönerinden tatmak isteyen vatandaşlar ise işyerine akın ediyor. Bursalıların yanı sıra ünlü oyuncular, siyasetçiler ve bürokratlar 'Demir Amca'nın lezzetinden tatma imkanı buluyor. Demir Esigül işyerine gelen ünlü isimler ve vatandaşlar ise fotoğraf çektirmeyi ihmal etmiyor.

Ustalarından dönerin tüm inceliklerini öğrenen Demir Esigül, herşey ile kendisi ilgileniyor. Etin terbiyesinden şişe takılması kadar bütün aşamayı kendisi gerçekleştiren Demir Esigül, "Ustalarımız bize çok şey öğretti" dedi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı