Reklam
Reklam

Abdullah Gül'ün Noel Mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün Türkiye'de hangi dine veya inanca mensup olursa olsun Cumhuriyetin eşit oranda sahibi olan tüm vatandaşların, tarih boyunca olduğu gibi aynı kaderi paylaştığını, ortak Anadolu kültürünün verdiği ilhamla geleceğe güvenle baktığını belirtti.

Abdullah Gül'ün Noel Mesajı
Abdullah Gül'ün Noel Mesajı
Reklam

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Noel Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Gül, Hristiyan vatandaşların ve tüm Hristiyan aleminin yarın geceden itibaren idrak edeceği Noel Bayramını en samimi duygularla kutladığını ifade etti.

Sevinçlerin paylaşıldığı, ailelerin, komşuların ve dostların bir araya gelerek kucaklaştığı bayramların, aynı zamanda sevgi, saygı ve kardeşlik hislerinin, birlik ve beraberlik ruhunun en saf haliyle tecelli ettiği müstesna günler olduğunu kaydeden Gül'ün mesajı şöyle:

''Bugün Türkiye'de, hangi dine veya inanca mensup olursa olsun Cumhuriyetimizin eşit oranda sahibi olan tüm vatandaşlarımız, tarih boyunca olduğu gibi aynı kaderi paylaşmakta, ortak Anadolu kültürünün verdiği ilhamla geleceğe güvenle bakmaktadır. Zira, yüzyılların birikimini yansıtan geleneklerimiz bizi birbirimize kenetlemektedir. Noel Bayramı'nın ruhunu da yansıtan dayanışma, iyi niyet ve merhamet gibi değerlerimiz, hiç şüphesiz gelecek nesillere aktarılacak müşterek mirasımızın en kıymetli boyutunu teşkil etmektedir.

Bu anlayışla, Hristiyanlığın tüm geleneklerinden vatandaşlarımızın ve Hristiyan dünyasının Noel bayramlarını bir kez daha tebrik ediyor, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.''

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı