Reklam
Reklam

Trakya'da kar yağışı başladı

Karayolları ekipleri, Bulgaristan’a geçişi sağlayan Hamzabeyli Sınır Kapısı yolunun ulaşımında aksama yaşanmaması için kar kürüme ve tuzlama çalışmalarına başladı.

Trakya'da kar yağışı başladı
Trakya'da kar yağışı başladı
Reklam

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne’de, Bulgaristan sınırındaki Lalapaşa ile Uzunköprü İlçeleri’nin yüksek kesimlerinde sabah kar yağışı başladı. Kar kalınlığının 3 santimetreyi bulduğu Hamzabeyli Sınır Kapısı yolunda karayolları ekipleri kar kürüme ve tuzlama çalışması yapıyor. Saatteki hızı 30 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle Hamzabeyli Köyü’nde çok sayıda ağaç devrildi ve elektrik direkleri hasar gördü. Köye dün geceden bu yana eri elektrik verilemiyor. Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. ekipleri köye elektrik verebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde ise kar yağışı yüksek kesimlerde hafif şekilde devam ediyor. Edirne kent merkezinde ise kar yağışı yok.
 
DEREKÖY'DE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMETRE
 
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 5, Mahya Tepede ise 10 santimetre olarak ölçüldü. Polis ve jandarma ekipleri, zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor. Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu Bulgaristan sınırındaki Dereköy Sınır Kapısı yolunda, karayolları ekipleri yolun ulaşıma kapanması için aralıksız kar kürüme çalışmalarını sürdürüyor. Hava sıcaklığnın 2 derece olduğu Kırklareli kent merkezinde ise kar yaşğı yok.
 
Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, bugün Edirne ve Kırklareli'nde kar yağışının gün boyu aralıklarla devam edeceğini bildirdi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı