Reklam
Reklam

Karateciler Bursa'da buluşuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Karate Federasyonu'nun Bursa'da 4 - 5 Ocak tarihlerinde yapmak istediği Türkiye Karate Şampiyonası'na destek verdi.

Karateciler Bursa'da buluşuyor
Karateciler Bursa'da buluşuyor
Reklam

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ile Gönül Dostları Sofrası'nda bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi'nin spora verdiği desteği takdirle karşıladıklarını belirten Delihasan, 4-5 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Karate Şampiyonası'nı, Bursa'da düzenlemeyi istediklerini söyledi.

Bursa'nın karate sporuna pek çok genç yetenek kazandırdığını belirten Delihasan, "Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün altyapısından yetişen genç karatecilerin ulusal ve uluslararası arenada elde ettikleri başarılar, hepimiz için övünç kaynağı. Bu başarının temelinde hiç şüphesiz, Büyükşehir Belediyesi'nin spora ve sporcuya verdiği değer geniş yer alıyor. Gerek spora yapılan bu katkılar, gerekse Bursa'nın karate sporundaki özellikli yeri nedeniyle 4-5 Ocak 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Karate Şampiyonası'nı, Bursa'da düzenlemeyi istedik" dedi.

Başkan Altepe de Büyükşehir Belediyesi'nin spor yatırımlarına büyük önem verdiğini söyledi. Genç nesillerin sağlıklı yetişmelerinde sportif aktivitelerin ciddi bir yeri bulunduğunu belirten Başkan Altepe, "Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri noktasında, üzerimize düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz. Bu kapsamda, bireysel ve grup sporlarının yapılmasına imkan tanıyan spor tesislerinin Bursa'ya kazandırılmasına büyük önem veriyoruz. Bugüne değin 92 tesis inşaatını tamamlayarak, hizmete açtık. Yatırım programımız içerisinde spor yatırımları öncelikli sırada yer alıyor. Bursa'yı yepyeni spor tesisleriyle donatmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Türkiye Karate Şampiyonası'nın Bursa'da düzenlenecek olmasının, Bursa için prestij olacağını vurgulayan Başkan Altepe, Yıldırım'da inşa edilen karate salonunun da kullanılmaya hazır hale geldiğine dikkati çekerek, tesisin açılışını şampiyonanın yapılacağı tarihe denk getirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı