Reklam
Reklam

Ayhan Çarkın bu kez Sapanca'da yer gösterdi

Çarkın, TEM otoyolundan ayrılan tali yoldaki bir bölgede cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceleme ekiplerine yer gösterdi

Ayhan Çarkın bu kez Sapanca'da yer gösterdi
Ayhan Çarkın bu kez Sapanca'da yer gösterdi
Reklam

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden yer gösterme işlemi için çıkarılan Ayhan Çarkın, Sakarya'nın Sapanca ilçesine getirildi.

İstanbul'dan karayoluyla Sapanca'ya getirilen Çarkın, geniş güvenlik önlemleri altında TEM otoyolundan ayrılan tali yoldaki bir bölgede cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceleme ekiplerine yer gösterdi. Çarkın, daha sonra polis aracıyla olay yerinden götürüldü.

Çarkın'ın yer göstermesi sırasında görüntü almaya çalışan basın mensuplarının önü güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisleri tarafından kesildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel, dün ek ifadesine başvurduğu Çarkın'ın beyanları doğrultusunda, ''yer gösterme işlemi yaptırma'' izni için mahkemeye başvurmuş, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği bu talebi kabul etmişti.

Nöbetçi hakimliğin kararında, başvuruda, ''Çarkın'ın, 2 Mart 1995'te kaybolan ve bugüne kadar kendisinden haber alınamayan Tarık Ümit'in öldürüldüğü ve yerini gösterebileceği, yine Behçet Cantürk'ün İstanbul Fenerbahçe Orduevi önünden alınıp, Sapanca'da nerede ve nasıl öldürüldüğünü gösterebileceğine yönelik yer gösterme işlemi yapabileceğini bildirdiğinin'' yer aldığı ifade edilmişti.

Nöbetçi hakimlik, Çarkın'ın dün 14.00'ten itibaren 7 gün süreyle Ankara 2 nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumundan, yer gösterme işlemi için çıkarılabilmesini kararlaştırmıştı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı