Reklam
Reklam

Hainlerin 7 sözde kampı imha edildi

Görese Dağı'nda 5 gündür süren operasyon tamamlanırken 21 terörist öldürüldü. Bölgede biri 4 katlı mağara, 7 kamp alanı imha edildi

Hainlerin 7 sözde kampı imha edildi
Hainlerin 7 sözde kampı imha edildi
Reklam

Diyarbakır ve Elazığ arasında bulunan, Görese Dağı'nda kıstırılan 50 PKK'lıya yönelik 5 gündür devam eden operasyon tamamlandı. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ın verdiği bilgiye göre, istihbarat birimleri, Kurşunlu Dağı ile Görese Dağı arasında bulunan Bazırgirttepe bölgesinin eylem hazırlığındaki bir terörist grup tarafından barınma noktası, Elazığ, Tunceli, Erzurum ve Bingöl bölgelerine terörist aktarım merkezi, örgüte yeni katılanların eğitilm alanı ve malzeme depo alanı olduğunu belirledi. Bölgede pusu kuran jandarma özel harekat timleri önce örgütün Dicle bölge sorumlusu "Armanç" kod adlı Hüseyin Akdoğan ile 3 teröristi öldürdü. Bu teröristlere ait bilgisayardaki bilgilerden grubun Bazırgirttepe'nin kuzey yamaçlarında olabileceği tahmini üzerine bölgeye İnsansız Hava Aracı (İHA) ve helikopter gönderildi. Teröristler helikopterlere ateş açınca çatışma çıktı. Bunun üzerine hava harekatı başlatıldı. 19 Aralık'ta ise helikopterlerin de desteğiyle kara harekatına geçildi.

4 KATLI MAĞARA

21 teröristin öldürüldüğü operasyonun ardından, dağın zirveye yakın sarp kayalık bölgesinde yapılan aramalarda, biri ana karargahı olmak üzere, 7 ayrı kamp bulundu. Ana karargah her katı merdivenlerle birbirine bağlı 4 katlı bir mağara. Mağaranın 1'inci katı ortak alan, 2'inci katı kadın, 3'üncü katıysa erkek teröristlerin. 4'üncü katta da özel malzemeler saklanıyor. Ayrıca yaşam malzemelerin saklandığı 2 katlı bir mağara ile, barınak ve güvenlik amaçlı 5 ayrı mağara daha bulundu. Ele geçirilen silah, ve malzemeler söyle:

BOMBA DA VAR JENERATÖR DE

 

13 teröriste ait TC nüfus cüzdanı, M-16 piyade tüfeği, Dragunov (Kanas) tüfek, 1 BKC makineli tüfek, 5 Kalaşnikof, 2 el bombası, bu silahlara ait çok sayıda mermi, televizyon, uydu alıcısı, radyo, telsiz anten sistemi, dizüstü bilgisayar, jeneratör, 50 tonluk su tankı, 2 tonu geçen gıda malzemesi." Şırnak'ın Cudi D ağı'nda sürenoperasyonlardaysa 3 terörist öldürüldü.

Asker 2 köylüyü yanlışlıkla vurdu

Mardin'in Nusaybin ilçesi Heybeli köyü yakınlarında ihbar üzerine köy yakınında önceki gece pusu kuran jandarma, arazide gezen Yusuf Akın (36) ve Mehmet Eren'i (58) vurdu. Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Akın öldü, Eren ise ayakta tedavi oldu. Su tesisatçısı 2 köylünün elindeki su borularının silah sanıldığı iddia edildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri