Reklam
Reklam

Sezon kaos ortamında geçiyor

Ertuğrul Sağlam, sezona golle başladıklarını ancak daha sonra ne olduğunu anlamadığını söyledi.

Sezon kaos ortamında geçiyor
Sezon kaos ortamında geçiyor
Reklam

Genç teknik adam Gaziantepspor maçını kazanıp devre arasına moralli girmek istediklerini belirtti. Gol atamamaktan dert yanan Sağlam, "İnanamadığım ve üzüldüğüm nokta sezon başında en fazla gol atan takım buydu. Bu kadar kısa zamanda bu insanlar futbolu unutmadı ya." dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Gaziantepspor maçı öncesi merak edilen konulara açıklık getirdi. Takımın kötü gidişatının farkında olduklarını belirten ve Antep maçı ile birlikte devre arasına moralli girmek istediklerini söyleyen Sağlam, "Gaziantep maçını kazanmak istiyoruz. Takımın durumundan futbolcular da hoşnut değil. Bu hafta çok da isteklilerdi. İnşallah kendilerine yakışanı yapıp bu beklentilerimize cevap vereceklerine inanıyorum. Maçın ardından oturup takımı ciddi anlamda değerlendirmemiz gerekecek. İkinci yarı ile alakalı bu takımı daha iyi olabilmesi açısından çok kısa zaman zarfı içinde neler yapılması gerekiyorsa bunları da yapmaya çalışacağız" dedi.


YENİDEN DÜŞÜNECEĞİZ

"Takımın durumuna baktığımızda ilk 4 hayalcilik olur mu?" sorusuna Ertuğrul Sağlam, "Gaziantepspor maçını bitirip ondan sonra birçok konuda ciddi anlamda değerlendirmeler yapmak lazım. Üst sıralardan uzaklaşmış gibi görünsek de 3 puanlık sistemde 3 maç üst üste kazandığınız zaman kendinizi çok farklı yerlerde bulabiliyorsunuz. O yüzden, Gaziantepspor karşılaşması bu konuda camianın bütünleşebilmesi açısından güzel bir karşılaşma. Her şey değil tabii ama 3 puan almak lazım. İyi geçirdikten sonra da birçok konuyla alakalı yeniden düşünüp, yeniden bir değerlendirme şansı bulacağız. O konularla alakalı bu maçtan sonra çok ciddi anlamda bazı şeyleri söyleyebiliriz" cevabını verdi.


FARKLI SIKINTILAR TETİKLEDİ

Gol yollarında ve pozisyon üretmekte sıkıntılar olduğunu ifade eden genç teknik adam, "Benim anlayamadığım ve üzüldüğüm konu ilk haftalarda en fazla gol atan takım da buydu. Hepimiz çok mutluyduk. Gelecek adına umutluyduk. İşte o takım, oradan buraya geldi. Yapılan bir işi bu kadar kısa sürede kaybetmek mümkün değil. Olmayan bir işi beklemek belki hayalcilik olabilir ama yapılmış bir işi daha sonraki dönemde yok olmuş gibi göstermek çok iyi niyetle bağdaşmıyor. Bu kadar kısa zamanda bu insanlar futbolu unutmadı ya. Farklı sıkıntıların tetiklediği sorunlar oldu. Sonuçta yine gidermek bizim elimizde. Bu çocuklarla yine çalışmaya devam edeceğiz ve sıkıntıları gidereceğiz. Biraz zaman geçti, gerilerde kaldık. Bundan sonra daha hızlı koşmamız gerekecek" şeklinde konuştu.


Herkes şapkasını önüne koyacak

Futbolcularının yaşadıkları sıkıntılarını dile getiren Ertuğrul Sağlam şunları söyledi: "Sakatlıklar oldu. Önemli oyuncularımız formdayken takımdan ayrı kaldılar. Dışarıdan birçok sıkıntılar geldi. Biz şampiyon olduğumuz sene biliyorsunuz şunu gündeme taşıdık. Burada bir başarı varsa, kulübün içindeki insanların ürettiği başarı değildir. Bir kent hareketi geldi. Şehrin en üstündeki insanlar, sanayiciler, işadamları, yerel medya, taraftarlarıyla ve bu takım önemli bir sinerji üretip bu başarıyı yakaladı. Biz bu başarıyı yakalarken her fırsatta bunu dile getirdik. Ortada bir başarısızlık varsa herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım. Sıkıntılar derken bunların hepsini bir araya getirip değerlendirmek gerekiyor."


Sezon kaos ortamında geçiyor

Sezonun ilk yarısını değerlendiren Sağlam, "Futbolun dışında, saha içi dışında, farklı olaylar gündemi meşgul ediyor ve motivasyonu dağıtıyor. Ama, sonuçta futbol da oynanıyor. Dolayısıyla, bu gibi durumlarda en az etkilenen takımlar da olayda daha öne çıkıyor. Çok fazla dış etkilerden etkilenmeden, motivasyonu bozmadan saha içine odaklanmak lazım. Bunu yapabiliyorsanız başarılı olabiliyorsunuz. Bizim de bundan sonra bunu yapmamız gerekiyor."

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı