Reklam
Reklam

FAW, Türkiye Pazarını Genişletiyor

Dünya devi FAW. Türkiye pazarındaki yerini Komsan otomotiv ile genişletiyor.

FAW, Türkiye Pazarını Genişletiyor
FAW, Türkiye Pazarını Genişletiyor
Reklam

2011 yılı içerisinde getirdiği bütün araçların bayilere satışını gerçekleştiren Faw Otomotiv bu süreci piyasaya yerleşme, marka bilinirliği, bayi ağı genişlemesi olarak değerlendiriyor.

HAKKIMIZDA

FAW Group Corporation ile 2008 yılında imzalanan Distribütörlük Yetki Belgesi ile faaliyete geçen Komsan Otomotiv Sanayi ve Tic. AŞ, öncelikle küçük ve orta boy ticari işletmelerin, KOBİ'lerin, tarım ve hayvancılık sektöründeki tüketicilerin ihtiyaç duyduğu, Mini Ticari Araç segmentindeki talebini değerlendirdi. 2012 yılından itibaren, binek ve diğer segmentlerde yeni modelleriyle söz sahibi olmayı hedefleyen KOMSAN Otomotiv, bayi ve servis ağı ile ilgili çalışmalarını bu yönde sürdürüyor. 2010 yılında dünyanın ilk 500 büyük firması arasında 258inci sırada yer alan Faw Group Corporation, 2 milyon 550 bin adet motorlu araç satışı ile, bu dönem cirosunu da 41.1 milyar dolara yükseltti.

FAW, Komsan Otomotiv güvencesinde bayii ağını 24 adete, servis hizmetini 30 adete çıkarttı. Bursa, İzmir, Eskişehir, Antalya ve İstanbul'da kendi segmentinde lider konumunda olan FAW, 2012 yılında yine binek MPV ve ticari modelleri ile gelişim hızını arttırmayı planlıyor.

FAW'dan yeni model MultiVan70 (MV70)...

AT uygunluk testleri tamamlanan MV70 modeli için müracaat 2011 Aralık ayı içinde Sanayi Bakanlığına yapılmış olacak. MV70, tasarruflu 1.3 motor, fiyat performans oranı verimli, hem bireysel hem de ticari kullanım açısından avantajlı, zengin aksesuar donanımlı MV70 modelinde klima standart olarak sunuluyor.

FAW Türkiye pazar payında iddialı..

FAW yetkilileri, binek araçları ile beraber satış adetlerini en az yüzde 50 arttırarak pazarın güçlü Oyuncuları arasında yer alacaklarını belirttiler. Konuyla ilgili bir basın toplantısı yaparak FAW Türkiye ve sektörü birlikte değerlendiren Komsan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Süheyl Baybalı "2011 yılının ilk 11 ayında, motorlu taşıt satışlarında ciddi bir artış yakalanırken, çok amaçlı kullanıma yönelik ticari araç pazarının da önemli oranda büyüdüğü görülmüştür. Ekonomik, çevreye duyarlı mini ve mikro araçlara yönelik iç talep, global taleplere paralel olarak giderek artacaktır. Çin'in en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan China FAW Group Corporation, bu tür araçların geliştirme ve üretiminde kendini ispatlamış önemli Oyunculardan biridir. 2015 yılından itibaren elektrik motorlu araçlar (EV) segmentinde de yeni modelleri pazara sunmaya başlayacaktır" dedi.

Daha sonra söz alan Komsan Otomotiv Satış ve Pazarlama Müdürü M. Korhan Haşmet ise yeni getirecekleri binek araçları için hedeflerini şu şekilde açıkladı: "2011 yılındaki satış adetleri başarısını 2012 yılında da sürdüreceğiz, bu bağlamda 24 adet olan bayii sayısını 34'e çıkaracağız. 700 adet olan satış adedimizi, yeni MultiVan ( MV70 ) ve MPV segmentindeki MP80 araçlarımızın sağlayacağı sinerji ile katlayarak, dörthaneli rakamların önemli oranda üzerine taşıyacağız. MP80 ile MPV segmentinde de iddialı olduğumuzu da böylece kanıtlayacağız. Önümüzdeki dönemlerde ticari araç müşterisinin kullanıma ihtiyaç duyacağı araç donanımını ve biçimini de (örn: fırıncı, tüpçü, sucu, vb.) sunacak ve ayrıca önceden tespit edilmiş bazı bölgelerde yapılacak değerlendirmeler sonrasında, ticari araç bayii ağımız ile binek araç bayii ağını ayrıştıracağız.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri