Reklam
Reklam

Mühürlü kutudan bebek cesedi yerine buz çıktı

Adli Tıp Kurumu’na 10 ay önce otopsi için teslim edilen bebek cesedi, aileye iade edilmek istendi. Ancak Alanya’ya gönderilen mühürlü kutudan sadece buz parçaları çıktı.

Mühürlü kutudan bebek cesedi yerine buz çıktı
Mühürlü kutudan bebek cesedi yerine buz çıktı
Reklam

İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapılan ve defnedilmesi için 10 ay sonra ailesine gönderilen özel korumalı kutudan 8 aylık bebeğin cesedi yerine buz parçaları çıktı.

Antalya’da 18 Şubat 2011’de sancıları başlayınca hastaneye götürülen 8 aylık hamile 17 yaşındaki A.A. doğum yaptı ancak bebeği doğum sırasında öldü.

Yanlış kutu gönderildi

Olayla ilgili soruşturma başlatan cumhuriyet savcılığı, otopsi ve DNA testi yapılması için bebeğin cesedini İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

Otopsiyi yapan Adli Tıp Kurumu, 10 ay sonra bebeğin cesedini özel korumalı bir kutuyla Alanya Devlet Hastanesi’ne gönderdi. Hastanenin morg görevlileri, bebeğin defnedilmesi için kutuyu açmadan Alanya Belediyesi Mezarlığı Morgu’na götürdü. Anne A.A. ile onun annesi Goşan Dağ defin işlemleri için mezarlığın morguna gitti.

Burada mühürlü kutuyu açan görevliler, bebeğin cesedi yerine bozulmayı önlemesi için konulan buz parçalarıyla karşılaştı.

Soruşturma başlatıldı

Durumun bildirilmesi üzerine Alanya Cumhuriyet Savcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Polis yetkilileri, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yanlışlıkla bebek cesedinin bulunduğu kutu yerine, boş ve mühürlü bir kutunun Alanya’ya gönderildiğini söylediler. Bebeğin cesedinin mühürlü kutuyla 3 gün içinde aileye teslim edileceği belirtildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri