Reklam
Reklam

İETT'lerde Ayakta Yolculuk Dönemi Bitiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş, İstanbul'da 3 bin yeni otobüsü hizmete sokacaklarını açıkladı.

İETT'lerde Ayakta Yolculuk Dönemi Bitiyor
İETT'lerde Ayakta Yolculuk Dönemi Bitiyor
Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş, kısa bir süre önce tamamlanan Beşyol metrobüs durağında incelemelerde bulundu.

"DURAKTA AĞAÇ OLMAK YOK"

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Topbaş, burada yaptığı konuşmada "Bulunduğunuz yerden cep telefonundan beklediğiniz otobüsün kaç dakika sonra geleceğini, hangi ulaşım sistemiyle gidip, kaç kuruş ödeyeceğini göre bileceksiniz. Yani artık durakta beklemenize gerek yok. Telefonunuzdan görerek kaç dakika sonra geleceğini göreceksiniz. Bu İstanbul'un bütün durakları için geçerli hale geliyor. Dünyadaki ilk biz yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bir ilki başarıyoruz. Programları kendimiz yazıyoruz. Cep telefonundan baktığınız zaman otobüs kaç dakika sonra gelir göreceksiniz. Sistem düzenli çalışır. Geçmişte olduğu gibi durakta kimse ağaç olmayacak. Durakta ağaç olmak yok, kök salmayacaksınız" dedi.

İstanbul'da 3 bin yeni otobüsü hizmete sokacaklarını belirten Topbaş, "En yoğun saatlerde dahi otobüslerde sıkışıklık olmayacak hale getiriyoruz. Rahatlıkla binebilirsiniz. Konforlu, kaliteli, klimalı ve bu şehre yakışır medeni ölçüde bir ulaşım hizmetini size vermeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Konuşması sırasında mikrofondan ses çıkmaması üzerine konuşmasını mikrofonsuz sürdüren Başkan Topbaş'ın, "Görüyorsunuz cihazlar bile tahammül edemiyor bizim hızımıza. Cihazlar bile bize yetişemiyor. Tahammül edemiyor hızımıza" sözleri ise herkesi güldürdü.
 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı