Reklam
Reklam

Otele bile sokmadılar

Fransa Meclisi’nde perşembe oylanacak ‘soykırımı inkâr’ yasasına karşı Paris’e çıkarma yapan TÜSİAD ve TOBB heyetini, rezervasyon yaptıkları otele siyasi baskıyla almadılar.

Otele bile sokmadılar
Otele bile sokmadılar
Reklam

Türk iş dünyasının 22 Aralık’ta Fransız Parlamentosu’nda görüşülmesi planlanan ve Ermeni soykırımı iddialarını reddedenlere 1 yılhapis ve 45 bin Euro para cezası öngören yasa tasarısını durdurabilmek için yaptığı Paris çıkarması, ‘otel’ skandalına sahne oldu.

Habertürk'te yer alan haberde TOBB ve TÜSİAD’ın yanı sıra Türk diasporasının ve siyasilerinin dün akşam gerçekleşen toplantısının oteli sonanda “Doluyuz” diyerek kapılarını açmadı. 3 gün öncesine kadar İngiliz sermayeli Intercontinental Le Grand Hotel’de yapılması planlanan ve 200 kişinin davetli olduğu toplantı için rezervasyonlarını yaptıklarını anlatan Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, otelin ansızın ‘dolu’ oldukları gerekçesiyle rezervasyonlarını iptal ettiğini söyledi.
 
TOPLANTI KONSOLUK KONAKLAMA HİLTON’DA
 
Edinilen bilgiye göre, Fransız otel siyasilerden gelebilecek baskı nedeniyle Türklerin buluşmasına evsahipliği yapmak istemedi. Gece yapılacak olan ve Fransa’ya karşı tepkinin ortaya konulacağı toplantı Paris’teki Türkiye Başkonsolosluğu’na kaydırıldı. Söz konusu otelde sadece toplantı değil TOBB heyetiile Türk gazeteciler de konaklayacaktı. Heyet için alelacele Paris Hilton Oteli’nde yer ayırtıldı. Bu sırada rezervasyondan sonra paranın yatırıldığını belirten Hisarcıklıoğlu, Le Grand Hotel tarafından para iadesi yapıldığını da dile getirdi.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı