Reklam
Reklam

Silopi'de 10 terörist teslim oldu

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde terör örgütü PKK'dan kaçan 10 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Silopi'de 10 terörist teslim oldu
Silopi'de 10 terörist teslim oldu
Reklam

Türk Savaş uçakları, PKK'nın Kuzey Irak'taki Kandil, Zap, Havaşin ve Hakurk'taki inlerine bomba yağdırmaya devam ederken, güvenlik güçleri de yurt içerisinde örgüte göz açtırmıyor. Terör örgütünün kış üstlenmesine izin vermeyen güvenlik güçleri, PKK'nın barınaklarını bir bir imha ediyor. Erzak bulamayan teröristler köylere inerken, İnsansız Hava Araçları (İHA) tarafından görüntü alınan bölgelere düzenlenen operasyonlarla teröristler etkisiz hale getiriliyor.

GÜVENLİK GÜÇLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR
Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde 14 Temmuz tarihinde 13 askerin şehit olduğu, 7 askerin de yaralandığı hain saldırının ardından güvenlik güçlerinin yurt içi ve sınır ötesine yönelik düzenlediği operasyonlarda 340 teröristin öldürüldüğü,  110'u yaralı, 50'si sağ olmak üzere 160 teröristin de sağ ele geçirildiği belirtildi. Son 4 ay içinde 150 teröristin de kendiliğinden teslim olduğu bildirildi. 

20 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Diyarbakır'ın Dicle ilçesine bağlı Kurşunlu ile Elazığ'ın Arıcak ilçesi arasında kalan Görese Dağı'na kış üstlenmesi için geçen 50 PKK'lıya yönelik düzenlenen operasyonlarda 20 terörist öldürülürken, bugün  de örgütten kaçan 10 teröristin teslim olduğu bilgisi geldi. 

10 TERÖRİST TESLİM OLDU
PKK'nın Kuzey Irak'ta bulunan kamplarından kaçan 10 terörist, Habur Sınır Kapısı üzerinden güvenlik birimlerine teslim oldu. Teslim olan teröristlerin ilk ifadeleri Silopi İlçe Jandarma Komutanlığı'nda alındı. Teröristlerin ifadelerinde örgüte katıldıklarından dolayı pişman olduklarını ve dağda teslim olmak isteyen çok sayıda arkadaşlarının bulunduğunu söyledikleri belirtildi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı