Reklam
Reklam

Müftü Ay görevde

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, eski İl Müftüsü Mahmut Gündüz’den boşalan koltuğa oturdu.

Müftü Ay görevde
Müftü Ay görevde
Reklam
Müftü Mahmut Gündüz’ün ardından Müftü Vekili olan Mustafa Uysal’dan görevi devralan Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Şehreküstü’ndeki müftülük binasında düzenlenen törende hayata geçirmeyi hedeflediği projeleri kamuoyuyla paylaştı. Eski Müftü Mahmut Gündüz’e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Bursa’nın marka şehir olma sürecine müftülük olarak katkıda bulunmak istediklerini söyledi. ‘Manevi Zenginliklerimizin Değerlendirilmesi’ adlı projeyle bu sürece katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten Prof. Dr. Ay, Müftülüğe ait internet sitesini dizayn ederek fonksiyonel hale getirmeyi amaçladıklarını kaydetti. İnternet sitesini hem iletişim hem eğitim-öğretim aracı haline getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Mehmet Emin Ay, “Bu bağlamda bazı önemli gün ve gecelerde yapılan vaazları ve okunan hutbeleri, internet kullanıcılarının istifadesine sunmak istiyoruz. İlk uygulamamızı da Cuma günü Ulucami’de okuyacağımız ilk hutbenin, ses, görüntü ve metnini müftülük sayfamızdan vermek suretiyle başlamayı düşünüyoruz” dedi.
 
PERİYODİK BASIN TOPLANTILARI...

Müftülük binasının daha iyi koşullarda hizmet vermesini sağlamak için fiziki olarak daha iyi bir konuma ulaştırmayı düşündüklerini de sözlerine ekleyen yeni İl Müftü Ay şöyle devam etti: “Yönlendirici tabelalar vasıtasıyla vatandaşımızın kurum içinde işini rahatlıkla halledebilmesini mümkün kılmak istiyoruz. Periyodik olarak her altı ayda bir yapmayı planladığımız ve gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri ele almayı düşündüğümüz basın toplantılarının ilkini en kısa sürede, muhtemelen Ocak ayında ilk haftasında yapmayı düşünüyoruz.”
 
Çiçeği burnunda İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’a mühür beraatini veren Müftü Vekili Mustafa Uysal ise, Ay’a yeni görevinde başarılar diledi. Mehmet Emin Ay da, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiği eski Müftü Mahmut Gündüz’e ulaştırılmak üzere, Müftü Vekili Uysal’a plaket verdi.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı