Reklam
Reklam

İntihardan önce sevenleriyle vedalaştı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, İmralı İrtibat iskelesinden denize atladığı iddia edilen askerin, 18 saat önce sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan herkese veda ettiği öğrenildi.

İntihardan önce sevenleriyle vedalaştı
İntihardan önce sevenleriyle vedalaştı
Reklam

Edinilen bilgiye göre, dün gece saat 03.00 sıralarında iskelede balık tutan vatandaşlar, İmralı ile irtibatın kurulduğu İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı iskelede görev yapan bir askerin denize düştüğünü gördü. Vatandaşların ihbarı üzerine bir askerin denize düştüğü tespit edildi. Gece yoğun yağmur ve olumsuz hava şartları sebebiyle arama yapılamazken, sabah saatlerinde bölgeye sivil savunma ekipleri sevk edildi. Balık adamlar, su altındaki askeri ararken, sahil güvenliğe ait botlar ise su üstünden arama çalışmalarına destek verdi. Çevredeki vatandaşların sahil kenarından merakla takip ettiği çalışmalar sonucu askerin cesedine ulaşıldı. Askerin, 20 yaşındaki Tuncay Günay olduğu tespit edildi.

Günay'ın, ölümünden 18 saat evvel, Facebook adresine, "Beni seven sevmeyen kim varsa hepiniz hakkınızı helal edin. Neden diye sormayın. Yarın haberlerden öğrenirsiniz. Bana yaşamak haram. Artık Dayanamıyorum. Her şey bitti" yazdığı ortaya çıktı.

Gencin, bir gün önce ise, "Ey sevgili! Hatırlar mısınız? Bir gün sen okuldan çıkmıştın. Hem de nisan yağmurları yağmaktaydı. Ve biz ayrıldık. Ben gururumu ezip mesaj atacaktım, ama telefonum yoktu. Hani o gün verdiğimiz sözler vardı ya bir birimize..." diye yazdığı öğrenildi.

Askeri yetkililerin askerin intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerinde de durduğu öğrenildi. Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı irtibat iskelesi, İmralı'da tutuklu bulunan mahkumlar ve görev yapan personelin ihtiyaçları için kullanılıyor. Adaya gidecek malzemeler ve yetkililer için bu iskele kullanılıyor.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı