Reklam
Reklam

Facianın eşiğinden dönüldü

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde PKK'lılar tarafından yol kenarına tuzaklanmış 90 kilogram "A 4" tipi patlayıcı bomba düzeneği askerler tarafından son anda farkedilerek büyük bir facianın önüne geçildi.

Facianın eşiğinden dönüldü
Facianın eşiğinden dönüldü
Reklam

Patlayıcının kontrollü patlatılması sırasında karayolunda 1,5 metre derinliğinde, 4 metre genişliğinde çukur oluştu.

 
Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Dicle ilçesine bağlı Yokuşlu Jandarma Karakolu'na lojistik ve ihtiyaç malzemesi taşıyan Jandarma Asayiş Komando Timi ekiplerince gerçekleştirilen yol kontrolünde büyük bir facianın önüne geçildi. Jandarma ekiplerinin titizlikle sürdürdüğü kontrollerde, yol kenarında el yapımı patlayıcı madde tespit edilince uzman ekipler çağrıldı. 

Olay yerine sevk edilen uzman ekipler yaptıkları incelemede, bir kısmı iki adet yağ tenekesi içerisine yerleştirilen patlayıcı madde ile 35 kilogramı toprak üstünde olan toplam 90 kilogram ağırlığında A 4 tipi patlayıcı bomba düzeneği tespit etti. 

Valilik patlayıcı maddenin kontrollü bir şekilde uzman ekipler tarafından olay yerinde imha edildiğini belirterek, patlama sırasında karayolunda 1,5 metre derinliğinde, 4 metre genişliğinde bir çukur oluştuğunu belirterek, "herhangi bir can ve mal kaybına fırsat verilmeden büyük bir facia son anda önlendi" dedi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri