Reklam
Reklam

Kar erken geldi, Uludağ'daki oteller yılbaşına hazır

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden olan Uludağ, kısa bir süre kalan yılbaşı için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Kar erken geldi, Uludağ'daki oteller yılbaşına hazır
Kar erken geldi, Uludağ'daki oteller yılbaşına hazır
Reklam

Yılbaşı için otellerin rezervasyonları dolmaya başlarken, otel işletmecileri bu sene erken gelen karın sezonu canlı tutacağını söylüyor. Güney Marmara Turistik Otelciler Birliği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, kış sezonunun iyi geçeceğini belirterek, "Uludağ yılbaşı için hazır" dedi.
Uludağ'da kar kalınlığının 40 santimetrenin üzerinde olması tatilcileri ve otel işletmecilerini sevindirdi. Kar kalınlığının istenilen seviyeden seyretmesi sebebiyle başta İstanbul ve Bursa olmak üzere çevre illerden gelen günübirlik tatilciler, karın tadını doyasıya çıkartıyor. Tur organizatörlerinin otobüsleriyle Uludağ'a gelen tatilciler, beyaz gelinliğini giyen Uludağ'a kar üzerinde kaymanın mutluluğunu yaşıyor. Gün boyu otobüslerin ve otomobillerin giriş yaptığı oteller bölgesinde otopark sorunu da dikkat çekiyor. İlk olarak kayak pistlere akın eden 7'den 70'e vatandaşlar, kayak ve kızakla kar üzerinde vakit geçirdi.

CADDE ÜZERİNDE KAYAK KEYFİ


İlk defa kayak yapan tatilciler, ya uzman eğitmenlerin yönlendirmesi ya da kendilerine has yöntemlerle kar üzerinde durmaya çalıştı. Hafta sonu tatilini anne ve babalarıyla zirvede geçiren çocuklar ise zirvede renkli görüntüler oluştu. Şiddetli rüzgar sebebiyle kayakçılar zor anlar yaşarken, acemi kayakçıların çabaları ise dikkat çekti. Bazı kayakçılar cadde üzerinde arkadaşlarının yardımlarıyla tecrübe kazanmaya çalıştı.

Kayak pistlerinde renkli görüntüler de oluştu. Direksiyonu kopan kızaktaki iki genç kızın direksiyonu yerine takma çabasını herkes ilgiyle izledi. Kış sezonunun açılmasıyla birlikte kar motorları da zirvedeki şovlarına başladı. Bazı vatandaşlar telesiyejlere binmeyi tercih etti. Ağırlıklı olarak İstanbul'dan gelen tatilciler, Uludağ'da keyifli bir hafta sonu geçirdiklerini söylediler.

OTELLER YILBAŞINA HAZIR


Kış sezonunun açılması ve yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte hareketli günler yaşan otel işletmecileri, yurt içi ve yurt dışından Uludağ'a gelecek olan misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Yılbaşı için otellerin büyük bir çoğunluğunda rezervasyonlar doldu. Oteller, tatilcileri en iyi şekilde ağırlamak için yılbaşına özel renkli programlar hazırlayacak. Yılbaşı için yemek menülerini hazırlayan otel işletmecileri, tatilcilere yılbaşında unutamayacakları bir gün yaşatmayı istiyor. Güney Marmara Turistik Otelciler Birliği Başkanı Haluk Beceren, Uludağ'ın 5 bin yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade ederek, "Kış sezonuna hazırlanıyoruz. Uludağ'da 2-3 gündür yeterli miktarda kar var. Kayakçılar kaymaya başladılar. Oteller bu hafta itibariyle faaliyete geçirdiler. Noel tatili için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yılbaşı ve sömestr için Uludağ hazırlandı. Uludağ'da çeşitli otellerde programlar yapıyor. Herkesin ufak tefek programları var" dedi.

"OTELLERDE YÜZDE 15 ZAM"


Beceren, Uludağ'a bu yıl kar yağışının erken geldiğini ifade ederek, "Her sene, bizim için iyi beklentilerle başlar. Bu sene kar zamanında geldi. İyi bir sezon geçireceğimizi ümit ediyorum. Fiyatlarımız geçen seneye nazaran yüzde 15 zamlı olacak. Kişi başı 100 TL'den 300 TL'ye kadar zamanına göre fiyatlarımız var. Bu da hafta içi, hafta sonu yılbaşı tatil dönemlerinde farklılık arz ediyor" diye konuştu.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı