Reklam
Reklam

Erman Toroğlu'na Acur Hediyesi

Erman Toroğlu’nun geçen hafta Bursaspor’un Fenerbahçe karşısında aldığı yenilginin ardından bir televizyon programında yaptığı yorumlara tepki gösteren Bursalılar, kendisine 2 metre uzunluğunda acur gönderdi.

Erman Toroğlu'na Acur Hediyesi
Erman Toroğlu'na Acur Hediyesi
Reklam

Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor'un geçen hafta Fenerbahçe'ye 2-0 yenildiği maçın ardından yaptığı yorumlarla yeşil-beyazlı camianın tepkisini çeken eski hakem ve spor yorumcusu Erman Toroğlu'na, Bursa Hali Esnafı ile HAS Parti Bursa İl Başkanlığı, su kabağı, acur, patlıcan, portakal, deveci armudu ve sebzelerden oluşan hediye kolisi gönderdi.

Bursa Hali Komisyoncuları Derneği Başkanı Mehmet Galip Toplan ve HAS Parti Bursa İl Başkanı Ali Mollasalih, Bursa Hali'nde hazırladıkları koliyi Erman Toroğlu'na gönderdi. Toplan, gazetecilere yaptığı açıklamada, eski meslektaşları olan Toroğlu'nun benzetmelerinin tüm kabzımalları derinden üzdüğünü söyledi.

Toroğlu'nun Bursaspor'a yönelik benzetmeleri kabzımallık mesleğiyle ilişkilendirmesini doğru bulmadıklarını ifade eden Toplan, ''Önce Sayın Toroğlu şunu bilmeli ki; Bursa'nın şeftalisi, kestanesi, bıçağı ve Uludağ meşhurdur. Ancak Bursa ayrıca evliyalar ve padişahlar şehridir. Öte yandan nimet üzerinden bu tür benzetmelerin yapılmasını da doğru bulmuyoruz. Yalnız Toroğlu'nun bilmediği bir şey de var; Bursa'nın şeftalisi kadar acuru da meşhurdur. Kendisine içinde, acur, su kabağı, patlıcan, deveci armudu, portakal ve diğer sebzelerden oluşan bir hediye paketi gönderiyoruz'' dedi.

Mollasalih de Toroğlu'nun tüm Bursa'yı ve Bursaspor'u derinden üzen yorumlar yaptığını belirtti.

''Toroğlu'nun yorum yaptığı programa '18 yaşından küçükler izleyemez' işareti konulmalı'' diyen Mollasalih, şunları söyledi:

''Bu yorumların kamuya açık, TV ekranlarından çocuk, kadın ve yetişkin, herkesin gözü önünde sarf edilebilmesi ise olayın vahametini daha da arttırmıştır. Toroğlu, tüm milletimizden özür dilemeli. Bu konuda RTÜK'ün de harekete geçmesini bekliyoruz. Yapılan yanlışa, RTÜK tarafından uygulanacak yaptırımın takipçisi olacağız.''

erman toroğlu acur bursa şeftalisi ali mollasalih has parti bursa
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı